Allview X2 Xtreme – jest już ROOT (also Blu Pure XL, Gionee ELIFE E8)

3

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad kupnem Allview X2 Xtreme (którego po poszukiwaniach wyhaczyłem w black friday za 400zł taniej) to nie musi już dalej gdybać – udało się telefon zrootować, pomimo niepewnych początków i problematycznych prób jednego z użytkowników XDA. Szczerze powiedziawszy dwa tygodnie temu jak pierwszy weekend zaczynałem nad tematem kombinować dochodziły do mojego mózgu sygnały, że wpindoliłem się na minę na którą nigdy nie będzie ROOTa. Na szczęście moje życie to same pomyłki i również tutaj nie zawiodłem.

Allview X2 Xtreme ROOT

A piszę o tym dlatego, że przeradzając się z mikro nubka, używającego wszelkiego ścierwa typu „One Click Root” ogarnąłem jak samemu zrzucić zawartość pamięci urządzeń z MTK i też coś pogmerać w nich, wgrać „ręcznie” obraz i zrozumieć kilka mechanizmów, które żyją w tym świecie. Może to nie ranga super ekspert, ale z mikro urosłem do mini, wciąż nubka.

Przepis na ROOT’a (póki co jaki jest – czytając ten post pewnie będzie już więcej stabilnego budulca) zawiera się w dwóch prostych krokach opisanych tutaj przeze mnie na forum XDA. Oczywiście największy pokłon dla tych innych, którzy postowali w tym temacie – ja bym pewnie dopiero za miesiąc znalazł czas i umiejętności poskładać custom recovery. Chwała, że nie jestem sam na świecie i nie muszę wszystkiego umieć :P.

Zderzenie z „wymyśl i zrób sam”, a „zrób sam… z pomocą czyjejś instrukcji”.

Aktualizacja 2015-12-27: Po dwóch tygodniach kombinowania rozgryzłem niezły babol w systemie.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze 3 komentarze

[…] 2015-12-12: Kupiłem ostatecznie Allview X2 Xtreme… który był ryzykiem miny. W black friday 400zł taniej niż w najnowszej […]

A mógłbyś napisać spójną instrukcję rootowania bo na XDA ciężko jest to poskładać?

Z pomocą kabla i ADB podłączasz urządzenie z włączonym trybem developerskim.
W trybie fastboot wgrywasz obraz recovery z fowum (TWRP)
Po restarcie telefonu przechodzisz do (custom już) recovery, instalujesz z zipa SuperSu.

Finito.

Skomentuj