Hujwi Honor 7 – który kretyn wymyślił tackę na SIM/MicroSD… a i tak ludzie to obeszli

5

Przymiarkę mam na wymianę swojego zapchanego ZTE V987. Zrobiłem srogi comparison na ten moment podpasek, nad którymi rozważam swój budżet.

Szukam fona

Praktycznie byłbym w stanie kupić od zaraz tytułowy Hujwi Honor 7, ale czytając pewną recenzję złamało mi się serce nad darwinowską technologią, jaką jest ta tacuszka:

Tacka SIM / MicroSD

Nie wiem z którego to telefonu, nie jest to istotne teraz

Wyjaśnienie dla nieogarków: Producent wprowadził (i nie mam pewności czy tylko Hujwi) tackę na dwie karty: albo połączenie SIM+SIM albo SIM+MicroSD = nie można korzystać jednocześnie z karty zewnętrznej i DualSIM.

A ja *muszę* mieć DualSim i w dodatku *muszę* korzystać z karty MicroSD.

Bo:

  • Bezpieczeństwo
  • Bezpieczeństwo
  • Mam taki kaprys
  • Z resztą mało pamięci wewnętrznej ma ten telefon, przy 64GB jeszcze mógłbym dupę wysmarować maścią przeciw niewygodzie robienia backupów na zewnętrzne nośniki

Na XDA (jedno z najlepszych forów na świecie, pewnie dzięki i temu filmikowi) dyskusja się rozwiązała na temat tego problemu. Da się obejść – mieć DualSim i zewnętrzną kartę pamięci – jak nie trudno się domyślić, można to zrobić tak:

jaguslav tutaj: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62737432&postcount=17

jaguslav tutaj: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62737432&postcount=17

No i działa :-).

Teraz pytanie, czy chce mi się w to bawić? Szkoda ciąć 10 letnią kartę „Idea POP”… mimo minimalizacji rozmiarów (MicroSIM, NanoSIM) musiałbym i tak to zrobić.

Czekam jak wypadnie mój obecny faworyt Elephone Vowney, który ma premierę za 5 dni. Jak dobrze, to jeszcze maść na tyłek się przyda, bo nie ma go w polskiej sieci dystrybucji (w przeciwieństwie do Honora)… Tym razem cło pewnie mnie dopadnie :-(.

Aktualizacja 2015-12-12: Kupiłem ostatecznie Allview X2 Xtreme… który był ryzykiem miny. W black friday 400zł taniej niż w najnowszej tabelce:

Szukam fona #2

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze 5 komentarzy

[…] ktoś jeszcze zastanawia się nad kupnem Allview X2 Xtreme (którego po poszukiwaniach wyhaczyłem w black friday za 400zł taniej) to nie musi już dalej gdybać – udało się […]

Witam
Interesuje mnie właśnie jakiś dobry tel do 5,2 matrycy bo 5,5 to trochę za dużo z dualem. widzę że jeden problem z karta pamięci rozwiązany ale zostaje 2 jeśli chodzi o Honora 7, chodzi mi o połączenia na 2g czy rzeczywiste jest aż tak źle jak piszą na forach? Coś typu że 2 osoba nas nie słyszy na 2 karcie sim. Proszę o info w sprawie Honora i może poradę czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla niego??

Pozdrawiam:
FREDek :)

W sumie zapomniałem dopytać o sklep w którym według was najlepiej kupić nowy tel myślałem o RTV EURO AGD?

Czemu nie. Pierwszy sklep na który patrzę przy poszukiwaniu elektroniki.

Ok, Dexterxx. A co możesz poradzić odnośnie telefonu? Szukam czegoś z dualem max 5,2 cala ale żeby nie było to gówno typu masz 2 simy zamian za słaby hardware? Myślałem o H7 ale po luknięciu paru linków np. tego:

http://forum.android.com.pl/topic/234823-przy-po%C5%82%C4%85czeniach-za-pomoc%C4%85-hd-voice-z-innymi-urz%C4%85dzeniami-r%C3%B3wnie%C5%BC-posiadaj%C4%85cymi-to-jako%C5%9B%C4%87-rozmowy-jest-dramatyczna/page-9

Nagle straciłem faworyta -_-” co ciekawe o ile dobrze zrozumiałem :D serwis Huawei twierdzi ze problem jest nie naprawialny hehe

Skomentuj