imgur.com mass random downloader

5

Here’s a project page / Tutaj jest strona tego projektu

Wczoraj fajne boom na wykopie zapoczątkował znajomy z uczelni – KomarEX. Ot wszystko zaczęło się od niegdyś reklamowanego REBOL’a – prostego języka skryptowego do wykonywania różnych operacji. Znajomy postanowił napisać skrypt, który losowo będzie ściągał obrazki z serwisu imgur.com. Wszyscy się zachwycili ;-)

Ogólnie nie miłośnikuje się w tego typu zbieraniu grafiki internetowej, jednak po tym boom też trochę się zabawiłem i przykodziłem swoja aplikację w C#/.NET 3.5. Do wszystkiego przekonała mnie ogromna radość społeczności wykopu.. i skrypt kolegi cholernie mnie denerwował ciągłymi errorami no i był bardzo wolny.. Niedawno pisałem dla znajomego pomocnik MaxModelkowy.. czemu by nie napisać i takiego downlaodera?

Screen z wersji 0.4 – prawie najnowszej

Nastała wersja 0.3 już, zanim utworzyłem repozytorium na serwerze. Zaczęło się od podstawowego ściągacza, w którym nie działało nawet ograniczanie procesów, log i podgląd obrazka. Nawet suwaka horyzontalnego nie było, teraz nie potrafię sobie przypomnieć na czym oparłem ilość procesów wcześniej.. mhmm

Dobra, koniec nudnego biadolenia. Wszystko zaczęło działać w aplikacji, ostatnio w wersji 0.5 dodałem wyłapywanie typu pliku.. numer konta bankowego na dotacje, których i tak nigdy nie zobaczę [ :-) ] no i filtrowanie po wielkości obrazków, coby ludzie sobie ikonek nie ściągali.

Aplikacja może rzucić wyjątkami w stylu brak pamięci itd., nie ograniczyłem prób ładowania za dużych obrazków do podglądu.. ogólnie może jakimkolwiek errorem krzyczeć, ale swoje będzie nadal robić – czy kontynuujesz, czy olejesz :-)

Wymagania: .NET Compact Framework 3.5, system windows, miejsce na dysku

Wady: wywala czasem errorami, jest zasobożerna.. no i w sumie tyle.

Obrazki ściągają się do lokalizacji, gdzie uruchomisz program. U mnie wyciąga między 5-15 procesami około 100 obrazków na minutę – zależne od szybkości serwera, szczęścia, wydajności komputera.. itd.

Download

Zawsze najnowsza wersja wraz ze strona całego projektu jest dostępna pod tym linkiem.

Aktualizacja 2012-01:22 15:10

Po sesji (najwcześniej za półtora tygodnia) postawię platformę do moich tworów, m.in. dla tego downloadera. Mam już praktycznie gotową wersję 0.60 z aktualizatorem, więc będzie można olać ten post :-)

Aktualizacja 2012-02-02 14:44

Właśnie wylądowała na serwerze wersja 0.60 z działającym aktualizatorem. Miłego testowania ;-)

Aktualizacja 2012-02-10 14:41

Przeniesione wszystko na stronę projektu włącznie z downloadem.

Have fun!

Aktualizacja 2016-11-01

Linki do projektu odświeżone.

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze 5 komentarzy

czy ta aplikacja może jakoś działać pod linuxem?

Raczej nie ruszy pod Wine.

Jedynie VirtualBox itp. Nie mam w planach wsparcia dla Linuksa.

Powinna działać pod Mono w końcu to .Net :)

@Dexterxx
Od razu przepraszam za wcinanie się ze swoją wersją w komentarzu. Jeśli nie odpowiada Tobie to, jak najbardziej możesz mój koment usunąć.

@SaVi
Swoją wersję po akcji na wykopie napisałem w javie i odpalałem na ubuntu – działało bez problemu. Jeśli nadal chce się Tobie oglądać zasoby imgur’a, to tutaj do zassania:

http://java.vgtworld.pl/pliki/imgur-downloader/imgur-downloader.jar

Mogę też udostępnić źródła, co chyba tak czy inaczej niedługo zrobię, jak będę miał czas żeby napisać u siebie notkę z tym programem.

@VGT, nie ma najmniejszego problemu ;-)

BTW,.. cii.. bo nieoficjalnie: tutaj jest strona mojego downloadera, tylko jeszcze męczę się z cms’em i szablonowaniem ;-) http://pr.dexterxx.pl/deximgur

Skomentuj