702 oznaki zawodu

1

Budzisz się w końcu, jak zwykle z kacem, bo życie po 30-stce to tylko chlanie, a pracę udaje się jakoś z weekendu na weekend przeskoczyć. No i co ze trzęsą Ci się ręce, kto w fabryce zębatek w ogóle na to zwraca uwagę szczególnie, gdy stoisz przy taśmie albo pijesz z innymi jak kierownika nie ma.

Wpierdalanie kwasu, cel życia, bo im bardziej mamy niepełnosprawny umysł tym łatwiej nam się żyje.

Budzisz się jak to w jednym z wielu poranków, na szczęście nie masz prawa jazdy, bo jaka to by była odpowiedzialność nie pić, bo trzeba autem jechać… ale nie, Ty twardo wśród znajomych wyznajesz zasadę, że komunikacja miejska jest rozwiązaniem problemów z korkami no i jest tańsza! Każdy Ci wierzy, bo nikt Ciebie nie zna i Twojego sekretu.

Więc budzisz się i jak to zwykle musisz sięgnąć po mineralkę w kuchni, bo za dużym wysiłkiem jest pomyśleć i zostawić sobie butelkę przy łóżku. I tak pewnie nie skorzystałbyś, bo ile już było nocy, gdy wstałeś w poszukiwaniu piwa… zawsze w lodówce, zawsze czeka tam przynajmniej jedna butelka albo jakieś stare, wcześniej rozpoczęte i niedopite.

Życie nie jest udane, bo rodzice chcieli dobrze dla Ciebie, oni też nie wiedzą, myślą, że jesteś poważnym przedstawicielem w firmie logistycznej… rzeczywistość jak zwykle jest odmienna, a Ty po cichu czekasz na ba… lepsze czasy, ale jedyną ucieczką od tego teatru nie będzie nic innego jak śmierć rodziców – zmarłym będzie wszystko jedno, ale Ty jeszcze nie akceptujesz myśli o pozostaniu samym.

Pomyślmy jeszcze o samotności, bo nikogo nie masz po za tymi trzema kolegami z taśmy, a wódkę zazwyczaj odświętnie na weekend pijesz sam z lustrem albo gramofonem, który odgrywa zapomniane piosenki Twojej młodości. Chciałoby się wrócić, nie?

A tak pozostaje tylko pić… użalać się i myśleć o tym jak wiele przegrało się już w życiu… na szczęście im więcej alkoholu, tym mniej takich myśli, przecież dążymy w życiu do niepełnosprawności swojego umysłu.

Tagi: , , ,

Komentarze (1)

[…] znajomości… pora się opamiętać, strzelić sobie ponownie w łeb zanim pochłoną mnie 702 oznaki zawodu… Myślał o tych popełnionych wpisach, które często z różnych pomysłów brał.Dotarł w […]

Skomentuj