Zanim zapragniesz dorsza znad Bałtyku…

0

Wakacyjny klimat daje się we znaki, na wykopie też mało ciekawych rzeczy, a ja odliczam dni, aż w końcu znowu zaznam piasku w stopach na polskiej plaży.

Dziś ciekawostka dość istotna na te wakacje: Dlaczego powinieneś uważać na potrawy rybne nad samym morzem – paradoks?

Na wykopie pojawił się link do materiału (którego to już), jak to w jakiejś smażalni nie dba się o najprostsze wytyczne higieny itd: klienci dostają pleśniejący ser odpowiednio „odmłodzony”, sałatki tracą na swojej świeżości, a i tak ląduje do ulubionych hamburgerów, ryby wylegują się na podłodze, a lodówka chłodzi potrawy i produkty „wiosenną” temperaturą.

Aha, jeszcze olej „pracuje po 14 godzin jak my”, ale to przecież nic nowego że jemy praktycznie potrawy na dieselu :-).

>> Zobacz czego ja więcej już nie zjem

Sama rozkosz, ale żeby nie było tak pesymistycznie, że w każdym barze, smażalni, restauracji w Polsce robi się przekręty na wszystkim, aby wyszło jak najtaniej (- nieświadomy konsument i tak zje, a przekręty i tak się robi / video materiał też musi mieć swoją „moc”), więc poruszmy teraz kwestię tytułowego dorsza.

Na wykopie pojawił się świetny i prawdziwy komentarz związany z tymi rybami:

Ludziska zapamiętajcie raz na zawsze
W okresie od czerwca do września jest zakaz połowu dorsza i są bardzo skrupulatnie kontrolowane wszystkie jednostki na wejściu do portu.

[…]

Dorsz, którego jecie nad polskim morzem w okresie letnim pochodzi z lutego, marca !

– bulaj76, owy komentarz

… ewentualnie został wyłowiony w Chinach jak czytam w tym źródle.

Tak więc unikamy dorszy, bo dorsze nie są dorszami, ewentualnie są dorszami, które przeczekały miesiące by dać się przez nas zjeść – a to chyba świeża ryba już nie będzie, nie?

Suma sumarum wybierając się nad Bałtyk z pewnością przemyślę zabranie ze sobą kilku puszek pasztetu i śledzi w sosie pomidorowym… No co? Wyjdzie taniej, a najwyżej tak samo niezdrowo ;-).

>> Zobacz jaką fajna fotę strzeliłem nad tym Bałtykiem ;-)

Posta pisałem wczoraj. Pojawiło się jeszcze kilka ciekawych komentarzy na wykopie więc odsyłam do poczytania.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj