„Że życie ma sens”

1

Kilka dni temu dowiedziałem się o filmie, który jest nazywany przez niektórych „polskim reqiuem for a dream” – niczym ten post, tytuł filmu to: „Że życie ma sens”. Pierwsza próba obejrzenia już następnego dnia niestety mi się nie powiodła.. ;)

Lekko nie spoilerując: film opowiada o grupie znajomych z osiedla, którzy pasjonują się w kręceniu filmów. W pewnym momencie dochodzi do lekkiego zgrzytu między nimi, pojawiają się też nowe znajomości, w końcu reżyser/założyciel grupy w okresie ~5 lecia istnienia zaczyna „dotykać” się nowych doświadczeń wraz z nowymi znajomymi – dragów. Potem już reszta grupy zostaje wciągnięta, a w między czasie pojawia się pomysł kręcenia filmu o tym… Niestety niektóre sprawy zachodzą zbyt daleko.

„Offowy” film może razić na początku, ale przy lekkim zmuszeniu jest bardzo warty obejrzenia. Miałem (nie?)szczęście związane z tym filmem, bo zacząłem go oglądać dopiero od drugiej części… Dziś jestem po YouTubowej wersji „reżyserskiej”, która w pierwszej części wyjaśniła mi kilka istotnych rzeczy.. Po prostu ktoś głupio nazwał drugą część filmu, a ja obejrzałem jak normalny film… tylko „dziwnie się zaczynał i nic nie ogarniałem”. Może po prostu tak w początkowej wersji wyglądał ten film, bo wiele źródeł podaje dziwnie krótką długość filmu. Cholerny burdel jest nieco z nim związany, może dorwę jeszcze jakąś nie YT’bową wersję i się okaże na dniach… ;)

Więc jeśli pasjonują Ciebie tematy uzależnień i wpierdalania się w debilne nałogi, polubiłeś/aś filmy w stylu „Requiem” czy „Dzieci z dworca zoo” to ja osobiście polecam ten film. Został tam czymś nagrodzony, a dla ludzi w wieku 20+ lat powinny też pozytywnie oddziaływać obrazki starych, przesiąkniętych czasami dzieciństwa blokowisk, muzyka też daje się pozytywnie we znaki (przynajmniej mnie). Chociaż film był kręcony od 1998 roku to jednak odczuwa się go jak nieco starszy…

No to pora na Twój wybór, ja jak napisałem, obejrzałem w kolejności 2 1 2. Jeśli nie chcesz zagłębiać się w tematykę grupy filmowej, a chcesz od razu z grubej rury wstrzelić się w tematykę dragów, to oglądaj od drugiej części. Najwyżej obejrzysz całość jak ja ;)

Część pierwsza, część druga (ten główny motyw)

Jestem dość senny więc sorry za błędy.

Tagi: , , , ,

Komentarze (1)

Dobry film. Taki naturalny w sumie.

Skomentuj