Nie bądź szczery, nie warto

2

Nie opłaca się bycie szczerym. Zupełnie. Chociaż przez większość życia staram się ludzi uczyć, aby byli do bólu szczerzy wobec mnie tak jednak to nie przynosi skutków, nie udaje się.

To jest bardzo osobisty post, który zacząłem pisać na początku 2010 roku. Został dokończony i opublikowany w momencie pewnej mojej rozłamki. Jeśli nie próbujesz mnie rozgryźć, to nie trać czasu na jego czytanie.

Na nic próby tłumaczenia, że wolę najgorszą szczerość od kłamstwa. Ludzie się nie nauczą.

Olać ich, sam starałem się zawsze być szczery do bólu, jednak to tworzy same problemy, w sumie też po co ludzie mają znać moje szczere zdanie, skoro tym samym się nie odwdzięczą?

Z pomocą szczerości zniszczyłem już kilka związków. Będąc nieszczerym w kolejnym jakoś mogę próbować to ciągnąć dalej, jednak czy zdołam w sobie stlić tajemnice, które mnie zjadają od środka? Nie wiem… Ciemno to widzę.

(ponad dwa lata później:) Ten związek za mną, niepojęte jak ludzie potrafią kłamać… i to przez lata, a ja znowu okazałem się czystszy i sprzedałem swojego asa z rękawa na dniach w tamtym czasie… o naiwności już nie wspominam.

Oto szkic z 9 stycznia 2010, to były początku z moją ostatnią. Swoją drogą drugie dno alert, a wytłuszczeniem dopisane aktualności. Mój pesymizm mnie nie uratował…

Najgorsze jest w tych szkicach, że chociaż chciałem kiedyś o tym pisać i radzić ludziom, to jednak sam przez ponad dwa lata nie dostosowałem się do tej zasady. No i zaczęło się cierpienie.. czy to w końcu ostatni raz mleko się wylało?

Nikt nie jest kurwa tak szczery, jak ty sam dla siebie.. nie warto ryzykować dla innych, chociaż dają swoje zapewnienia, które ulatują jak motyle marzeń przebite setkami igieł – Holdcut – Seconds (+ Duże Pe)

Wiele innych szkiców też leży na blogu, które nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego.. na szczęście ktoś nie był nimi na tyle zainteresowany, by je kiedykolwiek przeczytać.

Do zobaczenia wkrótce, nowe rekordy postanowiłem bić. Pamiętaj, Życie Jest Piękne

Aktualizacja 2013-01-20 21:45

Dodałem ostrzeżenie na początku, przy tym możesz trochę więcej zrozumieć w moim nowszym poście o związkach.

Tagi: , , , ,

Komentarze 2 komentarze

A może warto się zastanowić nad tym, co kierowało tą osobą która była nieszczera.. Może robiła to z miłości, bądź chciała chronić ukochaną osobę…

[…] wiedzieć o informatycznym świecie? Tyle, co ja o konstrukcji ludzkiego umysłu… zaraz?!Oto kolejny szkic z 7 lutego 2010… ;>. Szkoda, że finalny post nie ma za dużo wspólnego z zapowiedzią […]

Skomentuj