Przepraszam, proszę o uwagę – nazywam aktualną epokę

3

ExLova: (19:56)
Nie wiadomo jaka jest nasza epoka, bo jest to ogolna nazwa „wspolczesnosc” i trwa przeszlo 70 lat i jeszcze nikt jej nie nadał nazwy
Dexterxx®: (19:56)
To mogę być pierwszy
Napiszę posta o tej epoce
Nazwę ją „gówno” i będę uważany prekursorem za 100 lat po śmierci

Wszyscy powinni przyznać mi teraz rację… i właśnie odnoszę się do ogółu, nie tylko literatury.

Między wodospadami pokemonów, między stertami głupoty i ciemnoty, między dzikimi jazdami i hejtami.. tak oto ogłaszam naszą epokę i nadaję jej dumną nazwę: Gówno.

Epoka ta rozpoczęła się w ~1900 roku i trwa nadal. Dokładniej to wersja lite: 1900 rok, wersja hard: 1990. Witaj w gównie.

Uzasadnienie

Gówno, bo w gównianych czasach przyszło nam żyć. W Polsce wyzysk, za granicami wymyśleni terroryści, pszczoły wymierają, a Euro 2012 może i się nie odbędzie. Amerykanie tyją od kolejnych hamburgerów, Czesi rodzą w sobie nienawiść do polaczków za sól i susz jajeczny. Rządzący dymają zwykłych ludzi, mamy podatki od pierdzących krów, prowadzimy wojny pod pretekstem demokracji w pogoni za ropą. Wokół nadmiar ludzi z obiadkami Gerbera zamiast mózgu, lokatorzy nie dają Ci spać bo pierdzenie telewizora jest świętością, bóg nie istnieje, a wszechświata nadal nie poznaliśmy i wierzymy tylko w to, co nam NASA recytuje. Umieramy od niewidocznych broni, rodzimy się od niewidocznych dziur w gumkach. No chyba, że ktoś Cię wrobił… i tak oto leci nasz wspaniały świat, a my w nim żyjemy.

A oto jedna z przypadkowych wyznawczyń epoki gówna

Czy ludzkość dożyje tych stu lat, czy coś się zmieni? Czy moja propozycja nazwy na epokę przetrwa te czasy? A może już ktoś mnie ubiegł?

Co o tym myślisz?

Aktualizacja 2017-10-14: Byłem miesiąc temu w ramach wakacyjnych biletów MultiSport w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Co się okazało: ten post wyprzedził epokę, bo to co zobaczyłem w tym muzeum 5 lat po publikacji w 2/3 ekspozycji nazwać można najzwyczajniej gównem. A nawet totalnym gównem.

Start ery gówna od 1990 jest i tak przesadzony założeniem. To co się dzieje od ostatniej dekady to jakaś totalna paranoja, godna miana Epoka Gówna.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze 3 komentarze

masz rację chociaż nazwę bym zmieniła ale piszesz prawdę za to cie podziwiam :* nwm

[…] wierzyć, Dwa razy się zastanów, Face detekcja, Kawa, W jakiej epoce żyjemy i jak to jest, że są idealne […]

Skomentuj