Nieszczerość Facebook’a

0

Dwie szybkie rzeczy:

Jeśli dostaniesz od znajomej, znajomego link do jakiegoś prywatnego zdjęcia, które jest widoczne na przykład tylko do znajomych tej osoby, a Ty jesteś osobą „nieznajomą”, to zamiast dostać informację w stylu „nie masz prawa tego oglądać” dostajesz zawsze okno „Zawartość chwilowo niedostępna”, a potem opis: „Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony.”

A to ciekawe. Facebook głównie informuje o „chwilowej niedostępności zasobu” – każdy widząc taki tytuł, opisu nie czyta: trudno, link teraz nie działa, spróbuję potem. Nope! O „braku uprawnień” które jednak są przedstawione w opisie dowiedziałem się teraz, jak raczyłem skopiować owy opis.

To pierwsza taka „brzydka” rzecz, druga, która mnie zadziwiła ostatnio:

Facebook trzyma moje stare hasła

Przepraszamy! Zostało wprowadzone stare hasło

Dzięki Facebook! Dzięki, że robisz bez mojej wiedzy za moją portmonetkę haseł. Jest mi bardzo miło, szkoda, że nic o tym nie wiedziałem (nie potrafiłem znaleźć jakichkolwiek informacje na ten temat w polityce prywatności / regulaminie). Będę pierwszy w Polsce w stwierdzeniu Facebook przetrzymuje stare hasła. +100 do wyników Google. Ktoś jednak już odnalazł ten „ficzer”, Google nie jest w lepsze.

Nie wydaje wam się, że portal „nie powinien” za mnie takich rzeczy pamiętać? Hasło jak majtki, dokonam ruszenia na serwery i będę dziennie zmieniał hasło 3000 razy.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj