Płyta roku? Serio?

2

Śmiechy, hi hy – dziś trochę o słuchaczach: bawią mnie ludzie, którzy zajarani jakimś artystą i jego najnowszym albumem (o ironio życia, wydanym pod koniec roku) krzyczą na wszelkich forach i przekonują do swoich zaciśniętych zwieraczy „płyta roku!!! płyta roku!!!!” – zapomnieli już, jak jarali się 3 razy dłużej płytą wydaną na początku roku?

Rok to wciąż rok, styczeń 2011 to nadal 2011 – zupełnie jak grudzień 2011. Często wśród ludzi następuje jakieś zagięcie praw matematyki i te równości nie zachodzą.

Wsłuchuję się aktualnie w Nieznanych sprawców Projektu Nasłuch (tak, oto minuta mojej pracy). Wszedłem na stronę artysty na lastfm i co.. „Zdecydowanie najlepsza płyta roku 2011 .” – na szczęście, tylko raz wśród ~30 komentarzy: strach wchodzić na wszelkie marki typu Eldo, Parias, Molesta, Pih… zaślepieni słuchacze, a chuja w uszach słuchali i mają wąskie horyzonty :-). Am I hejter?

Wtem pojawia się dex:

Wersja z wcięciami, które wcięło:

youremydaddy, bo co? Bo wyszła pod koniec roku i akurat się nią jarasz?

Owszem, świetna płyta, ale moim zdaniem Miuosh zasługuje na podium – a płytę wydał w kwietniu. Niewielu z was potrafi obiektywnie i na spokojnie wybrać płytę roku.

Proponuje dla wielu, zanim wyskoczy każdy ze swoją „płytą roku” na dłuższe przemyślenia, najlepiej odczekanie roku i wrócenie w 2013 ustalając płytę roku 2011 – do której najchętniej wracaliście. No ale jeśli faktycznie obiektywnie podjąłeś wybór, no to zapomnij o tym co pisałem i bez obrazy ;-)

Serio, bez obrazy, ale wkurwia mnie krzyczenie że „płyta roku płyta roku” bo premiera była 15 minut przed nowym rokiem.. – coby nikt inny później nie wydał.

Do czego dążę? Ludzie… argumentujcie swoje słowa! Może zjechałem zupełnie niewinną osobę…

Kolejna rzecz: wydam post „Rap płyty roku 2011” w postaci Rap popatrz głębiej 2… tylko znajdę czas.

Tagi: , ,

Komentarze 2 komentarze

Ha! Właśnie przeglądałem FilmWeba i co?
http://www.filmweb.pl/awards/Z%C5%82ote+Globy/2012/viewMod/showAllTotal

Złote Globy… wydawało mnie się, że w 2011 roku powstało nieco więcej filmów [i znajdują się w nich takie, na które warto zwrócić uwagę i które powinny znaleźć się na tej liście]. Kurv, kto rozdaje te nominacje? Banda przekupnych i kumoterskich ludzi.
Aaaaargghh! Albo raczej fuuuuu… :]

Heh faktycznie istnieje takie zjawisko. Częściej wszelkie tego rodzaju plebiscyty wygrywają produkcje wydane w drugim kwartale roku.. To samo się tyczy gier.

Skomentuj