Google niczym Chiny

6

A wiesz czemu? Jesteśmy zalewani produktami Google, wszelkimi usługami, przyjemnymi, darmowymi… wrzucamy całe nasze życie na jego serwery i tak każdy z nas ma przynajmniej pocztę na gmailu, wiele osób korzysta z kalendarza by ustalać swoje harmonogramy, a jeszcze inni przechowują dokumenty, przeglądają internet chromem czy mają smartphone’a z androidem.. Uzależniamy się coraz bardziej od Google i to jest złe.

Już nie podejmuję się tematu, że całe życie oddajemy w ręce giganta.. pomyśl, jakbyś teraz dostał wydruk wszystkich swoich zapytań do wyszukiwarki.. przerażające. Nie szukasz w Google? Spoko, witryny które odwiedzasz w 90% przypadków mają kod Google Analytics – jeśli nie blokujesz skryptów od pierwszego podłączenia do internetu, to już możesz istnieć „w kartotekach”. O zgrozo, jeśli Twoim systemem jest Android..

Kiedyś były służby wywiadowcze do zbierania informacji, dzisiaj to wklepanie imienia i nazwiska do Facebooka, Google Plus czy samej wyszukiwarki.

Z Chinami jest praktycznie identycznie. Rynek zalany jest wszelkimi tanimi produktami ze wschodu. Twoje ciuchy są z chin, elektronika z której korzystasz również… Idziemy do dowolnego sklepu i nie mamy praktycznie wyboru czegokolwiek: nawet produkty spożywcze coraz częściej i szybciej zastępowane są chińskimi odpowiednikami, pisałem niegdyś o felernym, chińskim czosnku. Etcetera, etcetera, przykłady możesz mnożyć sam, odwróć dowolny produkt/urządzenie w domu i czytaj.

A wszystko to prowadzi do prostego celu: stajemy się monopolistami, możemy zacząć dyktować warunki. Google ostatnio przestał finansować Firefoksa – był głównym źródłem dochodu, przez te kilka lat pojawił się Chrome i zaczął przejmować rynek i zajmować pozycję liska Widać coś mnie ominęło – patrz komentarz ;-) .. Prawdopodobieństwo „upadku” Firefoksa są bardzo spore, nieprawdaż? Opera od zawsze nie była lubiana przez Google, a przecież korzystają się z tego samego silnika renderowania stron!

Łapczywy android

Android wystartował kilka lat temu, dzisiaj jest pierwszą platformą mobilną, na którą pojawiają się aplikacje, a ja muszę się wkurwiać, że Opera Mobile nie jest już rozwijana na Windows Mobile… „bo za mało ludzi”, loooll… a wersja dla symbiana nadal żyje! Dobra, odbiegam od tematu.

Droid jest kolejnym złem, bo nie ma praktycznie możliwości korzystania z urządzenia bez dostępu do internetu. I tak każde kolejne urządzenie jest nim sterowane.., a to już w swoich odstępach czasu raz na jakiś czas coś sobie wyśle na serwery.

Puentą tego postu jest to, że od tygodnia aplikacja YouTube na moim Windows Mobile nie wyświetla nowości w filmach – odechciało się komuś to aktualizować, czy świadome blokowanie danego XML’a, bo przecież co za problem wypluć coś w odpowiednim formacie co aplikacja po swojemu przetworzy? No cóż, chyba już pora na flagę „unsupported”.

Nie podoba mi się to, że przez takie drobne rzeczy Google coraz bardziej zaczyna pokazywać swoją dyktaturę. Powoli zaczynam się poddawać w tej walce i myślę o przejściu na Androida.. bo przecież nie ma innej ucieczki, od globalizmu.. a potem będę żałował, niczym pierwsze wysłane swoje zdjęć w net na naszej klasie… Mogę marzyć w nieskończoność o innym życiu, nigdy niezwiązanym z internetem.

Quo Vadis świecie?

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze 6 komentarzy

„Google ostatnio przestał finansować Firefoksa”
Google dalej sponsoruje Mozillę.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Google_zaplaci_Mozilli_300_mln.__rocznie-38130.html

Coś mnie ominęło ;-)
Mimo wszystko porównanie wydajnościowo FF do Chrome, to niebo a ziemia. Z resztą coraz więcej narzekań co do masywności ostatniego się pojawia – zobaczymy co z tego wyniknie.

Rzuć wszystko, zostań buszmenem :D

Telefon z Androidem posiadam od roku (co prawda badziewie takie – HTC Wildfire) i nie narzekam, bez internetu się używać da (możliwości ograniczone ale co poradzić – coraz więcej urządzeń korzysta bądź umożliwia korzystanie z internetu). Następny telefon to również będzie HTC z Androidem – głownie dla ceny i masy darmowych aplikacji (niekoniecznie od Google) a przy wyborze następnego telefonu będę się kierował możliwością wgrania CM (CyanogenMod-a).

Firefox tak szybko nie upadnie z uwagi na bardzo dobry system wtyczek – chociaż mnie osobiście nawet to nie przekonuje przez OGROMNE zużycie pamięci. Od prawie 5 miesięcy używam Chrome, lekki, biedny system wtyczek a i te są ubogie w porównaniu do wersji na FF. Opery używałem dość krótko (denerwujące reklamy, brak systemu wtyczek (albo ja nie ograniam), ale szybkością biła wszystkie inne.

[…] androida na swoim telefonie, postanawiam zatwierdzić go na stałe do mojego urządzenia. Pisałem kilka dni temu o strasznym monopolu Google, a sam się mu poddaję… niech zdechnę wraz z milionami innych którzy też oddali życie […]

[…] roku zapoczątkowany ciągłymi pojazdami w stronę Google: najpierw krytykuję monopol Google, potem uświadamiam, że większość życia wujek o nas wie. Ostatnie tygodnie nadeszła u mnie […]

Skomentuj