Polityka to teatr

1

Czyli na podstawie pewnego dialogu (błeah, monologu), w którym rzucam „teoriami spiskowymi” i przemyśleniami z ostatnich kilku lat.

Wierzysz tylko w oficjalne, rządowe wersję wielu wydarzeń? Myślisz, że historia jest w pełni autentyczna? Albo uważasz TVN24 za najbardziej rzetelne źródło prawdziwych informacji? Odpuść sobie, jesteś za głupi/a na ten post. No już, sio.. idź być ślepo wierzącym gdzieś indziej.

Dzisiaj o teatrze jakim jest polityka. Każdy z nas wypowiadając to słowo widzi przed oczami ekran telewizora, a w nim guru danej partii gada jakąś pierdołę, inny go ripostuje i oczernia, a ostatecznie benzyna idzie w górę i wszyscy wokół narzekają. Oczywiście to wszystko to banda nierobów i kretynów którzy nie wiedzą czego kraj chce i trzeba za nas opiekuńczo dobierać.. kształt bananów?!

Ja uważam, że wszystko to, co widzimy na co dzień.. to teatr. Przekonać Cię?

Zaczęło się od niewinnego pytania: „ej nie rozumiem czemu papierosy sa legalne a wszystkie narkotyki sa nielegalne; przecież papierosy są chyba tysiac razy bardziej szkodliwe od marihuany„.

Na to moja odpowiedź: „naucz się że życie/polityka nie idzie w parze z sensem/logiką„…

i tak się potoczyło.

Narkotyki?

Serio to dziwne
Komuś jest to po prostu na ręke, jak Ci gadałem ze marihuana zastapuje 80% leków, tak teraz na przykład coraz więcej od strony niemieckiej jest przypadków o „polskich obozach zagłady”.
Nie jest to dziwne, jest to specjalnie ustawione, a i tak 90% ludzi [zależnie od tematyki] to nie interesuje / nie zastanawiają sie nad tym.
No przemysl farmaceutyczny by zbankrutował
Chociażby.
Albo masz praktycznie co 2-3 lata „świńska grypa”, „ptasia grypa”… itd.
Koncerny sprzedają krajom szczepionki które nic nie dają, a nawet są niebezpieczne.
Kraje kupują (głupi rządzący albo strach przed falą krytyki głupich ludzi), koncern zarabia miliardy.
Jest MASA takich przekrętów.
Odpowiednie zaokrąglenie bananów musi być wedle przepisów uni europejskiej.
To taki najbardziej znany paradoks jest. [Nie wiem czy jeszcze aktualny]
Po prostu ludzie u władzy na tym zarabiają / elita jest która potrafi się ustawić.. dogada umowę z danym dostawcą oferującym „odpowiednie” banany, reszta musi iść z torbami i powstaje monopol. Zainwestowane pieniądze się zwracają wielokrotnie.

Nikt nie traktuje serio tych „teorii”

Wczoraj się zdziwiłaś ze kofeina/alko/tytoń to narkotyki, a ja to od 5 lat przynajmniej powtarzam.
No ja wiem, że to są używki ale nie wiedziałam że to się zaliczza do grupy takich normalnych narkotyków, bo alkohol i fajki legalne są przecież.
Tak samo jak wiele psychotropów w aptece jest legalnych albo na receptę, to też są narkotyki, w tym przypadku chemicznie wytwarzane.
To, że coś jest legalne nie znaczy że jest „bezpieczne” albo „nie jest strasznym, śmiertelnym narkotykiem”. Od środków nasennych ludzie też się uzależniają, na lata..
Narkotyki to prawie to samo co tabletki w aptece, tylko do tych masz załączone instrukcje, pudełeczka.. I „twoja odpowiedzialność poprawnie dawkować” – i to jest w porządku, idento jest z dragami, ale o tym się tak nie mówi, bo to dragi..
Dragi są od razu złe (no niektóre tak) i nieważne czy ktoś raz zapali czy 100 razy na miesiąc, ćpun jeden i ten sam worek
1/3 polaków musiałaby być zamknięta za to ze kiedykolwiek trawkę zapaliła.
A 3/3 za kiedykolwiek przekroczoną prędkość czy inne wykroczenie..

Wojna światowa i Iran

Wojna w Iranie tak w ogóle się szukuje, amerykanie tez jakiś nowoczesny mini odrzutowiec do szpiegowania tam puścili i irańczycy przechwycili go jakimś rosyjskim sprzętem.. Ogólnoświatowa informacja: samolocik został doszczetnie zniszczony itd., a irańskie media pokazują go w całości.. Komu wierzymy? hamerykanom, bo to „nasi sojusznicy” i mają większe wpływy w mediach, z resztą ta informacja pierwsza poszła, zanim Iran pokazał „swoje fakty”.
Iran ma przesrane, wszędzie dookoła ich są bazy amerykańskie itd., wiele się działo przez ostatnie tygodnie, Rosja tez groziła by się ameryka nie przypierdalała do Europy albo w okolice.
Iran ma chyba nawet głowice atomowe, jak się faktycznie wojna zacznie to Europy może nie być za niedługo. Cholera wie co z tego będzie [no może przesadzam]. Po za tym wojny co dziesiątki/setki lat są. U nas zbyt spokojnie ostatnio było.
Z reszta Iran to też niezwyciężone do dziś państwo jest.. Czas pokaże czy to na wojnę światową się przerodzi.. Aha, oczywiście ameryka do Iranu się pcha bo tam ropa jest
To nikt nic o tym nie mówi, że tu może być wojna?
To ze moze tu byc wojna to każdy o tym wie od dwóch lat przynajmniej [może znowu przesadzam]
Ostatnio się rozpedziła ta cała maszyna.
Gorzej, że to się na resztę przeniesie bo Rosja nie ma tego w interesie, my tez wokół amerykańskie bazy mamy.. Euro po za tym upada i Anglicy już się odwracają od unii i dupą się wypinają niech sobie radzi sama [słusznie]
Ale nikt o tym nie mówi
No nikt o tym nie mówi, bo po pierwsze w telewizji o tym nie będą Ci gadać że „jest zagrożenie wojną” by paniki nie siać
a drugie to ludzie mają teraz (przynajmniej w polsce) interesować się i PRZEKONYWAĆ do wejścia do euro jak najszybciej i ratowania euro [Lol, oglądałem wczoraj w nocy video blog tuska, śmiech na sali te jego argumenty..]
Najgłupsza decyzja naszych rządzących odkąd w euro jesteśmy (nie wiem czy tacy idioci z nich czy to jednak jakaś ukryta komuna jest itd..). Kraj idzie ku upadkowi, a jak do euro wejdziemy to już albo rewolucja (o ile ludzie dupę ruszą sprzed telewizorów) albo polska znika z czasem z mapy
Oczywiście nikt nam nie pomoże bo zamiast z Węgrami jakieś sojusze mieć jak wiele wieków temu to my na NATO polegamy albo Europie która i tak w dupie nas ma i będzie miała
Albo sojusz z Czechami.. Bo akurat to nasi sąsiedzi, Czesi tez w ogóle dość normalny kraj jest, wojny go nie interesują, rządzących znośnych ma, używki praktycznie legalne, ateiści..
A polskę interesują wojny?
Polska? my po pierwsze jesteśmy za słabi na cokolwiek, odkąd jest nieobowiązkowa służba wojskowa i zawodowe wojsko (po za tym zmniejszone) to my nie mamy czym się bronić w przypadku ataku kogokolwiek. Polska nic nie ma z wojen, my głównie o ziemie walczyliśmy, bo złoto które mieliśmy i tak gdzieś chyba w Szwecji czy gdzieś indziej leży nasze.. z resztą cholera wie, historia nie mój atut. Nie jesteśmy tak silni jak ameryka by każdego po dupie ciulać i ropę mu zabierać, nie mamy wpływów jak oni, ale głupota narodu podobna.
W Polsce nic nie ma, nikt się nami nie interesuje, wiec po co by nas mieli atakować?
Właśnie, czy niczego w Polsce nie ma.. Na pewno mamy spore złoża gazu łupkowego, z reszta za czasów drugiej wojny światowej szwaby robiły nam tutaj badania, co kryje się pod nasza ziemią i do dziś polska podobno wniosków z tych obserwacji nie widziała, ropa się kończy i „do 50 lat nie będzie jej już”, wtedy za gaz będą się musieli brać.. [może coś innego]
Z resztą niby nie mamy po co być atakowani (póki co) no ale jednak jesteśmy idealnie na granicy Rosja – Niemcy, a wiesz chyba ze byliśmy często polem bitwy i miejscem konfliktu tych mocarstw.
Ameryka zarobiła, bo ma swój kontynent i wszystkich od niego trzyma z daleka. To w Europie głównie wojny panowały, ameryka wpadnie tutaj, pośle swoich ludzi, swój sprzęt sprzeda i zgarnia na tym kokosy, a my musimy co wiek się odbudowywać bo znowu do wojny doszło.. I duma tych rodzin, bo „zginęła osoba walcząca z terroryzmem za hamerykę”.
Unia się rozpadnie, każdy kto interesuje się unią to wie ze jest to ZSRR pod inną postacią
ZSRR padło, unia też padnie w ciągu dwóch-trzech lat.
A jak unia padnie to gospodarka padnie szczególnie w krajach gdzie euro jest, potem zamieszki, rewolucje itd.
Jeśli polska wejdzie do euro jeszcze przed tym upadkiem to już w ogóle kataklizm będzie.. Budować schrony na wypadek wojny światowej, uzbroić się w zapasy konserw by przeżyć..
Chcę uciekać z Europy jak najszybciej, bo nie wiadomo jak to się potoczy.. Może nie być tak źle jak gadam ale może też być gorzej,.. Nigdy nie wiadomo.
No to bez sensu, Ty to wszystko wiesz, to rządzący też to pewnie wiedzą więc czemu czegoś nie zrobią? W sensie, że czemu się na to jakoś nie przygotują; co mówiłeś o tym obowiązkowym wojsku; niech znowu to wprowadzą czy coś.
Polacy? Nie wiem, może komuś zależy na tym by Polska była słaba, nie wiesz czy tusek nie jest jakimś agentem niemieckim itd. [niemieckie korzenie ma]. To niby są takie małe działania ale skrupulatnie wykańczają od środka państwo.
To że jest jakiś rządzący w kraju, to nie znaczy ze on chce na dłuższa metę dobrze dla niego i narodu.
Ew. Przymuszani są przez innych rządzących zagrażających „obniż ilość wojska albo terrorystów z was zrobimy i zmieciemy..”
Polityka tak działa, ludzie tylko myślą że to jest tak, jak za telewizorem.. Wybiera się rząd na 4-5 lat i oni robią dla kraju.. A góra lodowa jest zupełnie inna, gdy kurtyna upada.
Mamy ten problem, że jesteśmy z dupy małym krajem, który niczym nikomu zagrozić nie może i każdy nami miota jak chce.. Po za tym władza lepsza by się przydała.. Piłsudski czy ktoś.. z resztą nie wiem, jak było za tamtych czasów.
Kennedy gdzieś w okolicy 60’tych lat rozkminił jak działa bank centralny w ameryce z jego ludźmi na czele, został zamordowany gdy ludziom zaczął to tłumaczyć…

Polityka to teatr

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze (1)

[…] trochę politycznych spraw kiedyś w poście Fakty i Mity, możesz trochę poczytać o polityce, którą uważam za spektakl teatralny. Wysrałem się wczoraj też trochę o polityce na forum studenckim mojego wydziału – jak to […]

Skomentuj