Woaa!! Znalazłem super ofertę pracy

5

Latam sobie po lokalnym portalu ogłoszeniowym na rybnik.com.pl, szukam pracy w dziale informatyki i Woaaaa!!! Natrafiam na super ofertę agencji reklamy „Inter-Pol” w rybniku. Developer stron www o zacięciu php, mysql itd. I do tego nie chcą listu motywacyjnego, którego tak bardzo nie lubię pisać! Ślę czym prędzej CV!

Oferta interpolów

 

Kolejnymi plusami jest „stabilne zatrudnienie” o „umowę o pracę”. Wchodzę na ich stronę inter-pol.net, patrzę na markup.. no nie ma źle, mogłoby być lepiej. Teraz „KasaSzybka.pl”.. o fuck, co to za shit. Pewnie pierwsze co dla nich zrobię to przebuduje to gówno.  Co prawda dziwnie wygląda „podstawa + premia …”, no ale w sumie tego nie było..

3 miesiące temu

Trzy miesiące temu widziałem praktycznie identyczną ofertę po za „podstaw administracji serwerami” – i o cholerę tutaj chodzi, jeśli nie wypisze się chociaż „VPS”.. administracja toaletkami nazwa.pl? Wysłałem CV, poszedłem na rozmowę, zostałem przyjęty.

Robiłem swoje sumiennie przez te trzy miesiące, przy tym dowiedziałem się tego i tamtego, zobaczyłem jakie są realia i tak z kilkoma rzeczami się nie zgodzę:

– umiejętności optymalizacji

Nie wiem szczerze powiedziawszy co przez to rozumieć można, nie budowałem tam żadnego „extra optymalnego” skryptu (no chyba że mailer, ale on swoje już wycisnął od hostingu) ani też nie było nigdy takiej potrzeby – zwykłe stronki na kilka mocniejszych dni (2 tyś odwiedzin).. nie ma tu w sumie czego optymalizować. No chyba, że mowa o „naprawianiu” tego shitu który jest pod kasaszybka.pl czy szybkisms.eu.. Jakby nie patrzeć, moje twory też mogą zostać uznane za shit, bo nie było nigdy czasu by wszystko dokończyć i doszlifować.

Nieważne, czepianie się pierdół.

Najlepsza sekcja: „Oferujemy:…”

– Pracę w młodym zespole

Czyli koleżanka piętro wyżej od odbierania telefonów, i Twój „szef” chociaż z nim nie podpisujesz umowy i jest praktycznie na tym samym poziomie co Ty – tylko buja się z szefową. Do dream teamu dochodzi szefowa, której nie ma praktycznie nigdy.

Pracuje się samemu na tym stanowisku, chyba że „praca w młodym zespole” to oznacza przeszkadzanie przy kodzeniu przez gadanie, pstrykanie, strzelanie gumą czy mlaskanie za Twoimi plecami przy chwiejącym się stoliczku obok ściany.

– stabilne zatrudnienie

To też jest dość ciekawa rzecz, szczególnie że rzeczy którymi zajmuje się ów agencja, to jak zabawa benzyną i zapałkami.. czas wszystko pokaże.

– Umowę o pracę

I może być tak jak ja: 3 miesięczna umowa zlecenie na minimalnym wynagrodzeniu z nadzieją, że wszystko będzie się zgadzało przy wypłacie, a potem dadzą tak śmieszny śmieć jaki sam otrzymałem kilka dni temu: umowa o pracę pół etatu z wymiarem czasu pełnego etatu i wynagrodzeniem zasadniczym „693” złote (nie wiadomo jakie złote), a przecież wszystko miało się zgadzać. Ta, oczywiście.

– podstawa + premia + prowizja.

Tym się już wyżej wymieniony śmieć charakteryzował.. Do tego dojdzie klauzula poufności, którą na szczęście ja nie miałem, zakaz konkurencji na 3 lata i jakieś inne śmieszne, „dziwne” dane na papierze.

Życzę olśnienia drogi developerze zatrudniający się tam. Olśnienia, które mnie dopadło dopiero po 3 miesiącach.. Niech ten tekst Ci pomoże ;-)

Tagi: , , , , , ,

Komentarze 5 komentarzy

[…] w net pewien śmieć wyciągnięty z mojej byłej pracy, której super ofertę ostatnio omawiałem – wszystko aby złapać nieco wyników w google. Jakoż, że nie serwuję […]

[…] czerwcem, a sierpniem pracowałem jako pełnoetatowy robol webdeveloper w pewnej agencji reklamy w Rybniku. Nie ukrywam, że praca mi się podobała szczególnie robiąc większość czasu sam wszystko w […]

[…] do domu, a tu odnajduje się super oferta pracy dla programisty PHP! O ironio losu, ktoś zrezygnował z ogłoszeń na rybnik.com.pl […]

A ja tam wczoraj wysłałam cv, w celu zatrudnienia do odbierania telefonów właśnie :D

Dzięki Ci za ten blog! Kij im w oko niech szukają innych jeleni :)

[…] Minęło już trochę czasu, jak roztrząsałem problem naciągania ludzi na pożyczki internetowe. Nie olałem tak zupełnie tej sprawy, chociażby od mojego zakończenia współpracy nadal zbierałem mailingi rozsyłane przez inter-pol.net a’ka IP-Group. […]

Skomentuj