WP Socializer 2, bo postanowiłem zajęczeć

5

WP Socializer 2

Jakiś czas temu poszukiwałem pluginu do WordPress’a który umożliwiałby dodanie danego postu na dowolny social-site – coś co może dany czytelnik odwiedzać / chce przesłać dalej bo akurat (o jaka rzadkość) trafił na ciekawy post na moim blogu i myśli że można się nim podzielić z innymi. Jak można wyczytać z postu podlinkowanego – wybór padł na WP-Socializer, bo był najbardziej zaawansowanym i najlepszym pluginem (moim zdaniem).

Jednak WP-Socializer był cholernie denerwujący już od początku. Gdy postanowiłem gdzieś na początek postu dodać zdjęcia, albo pootwierać różne tagi, to generowanie RSS’a kończyło się z upitoloną treścią z otwartym tagiem, co skutkowało przedwczesnym zamknięciem innego tagu itd.. Atom stawał się w jednej chwili niespójny i niepoprawny – przez co facebook przestał pobierać moje „notatki”, stąd też zacząłem używać RSS Graffiti (który też odmówił posłuszeństwa miesiąc temu). No krew z nosa leci. Próbowałem kombinować przez delikatne kroki, co jest opisane pod koniec podlinkowanego postu. Zdarzyło się nawet że opublikowane posty przy wyświetlaniu były puste.

Sprawa nie była prosta. Z jednej strony plug i pomoc dla czytelników, który/jaka znajduje się na większości stron dzisiaj, z drugiej strony brak pobierania RSSów przez facebooka, skąd większość moich znajomych odwiedza posty – tworzy się też większa dyskusja.

W lutym twórca WP-Socializer ogłosił, że błąd zostanie poprawiony w drugiej odsłonie wtyczki za jakieś 2-3 tygodnie. W marcu ktoś postanowił zwrócić na to uwagę, że nadal cisza.. aż do dzisiaj, 14 lipca, postanowiłem strzelić BUMP’a i napędzić autora do poprawienia jakże koszmarnego dla mnie błędu:

Mój skromny anglojęzyczny bump

W 3 godziny potem autor wydaje betę drugiej wersji wtyczki – czuję niezwykłą radość, szczególnie, że plug działa (póki co) bez najmniejszych problemów!

Co nowego?

  • Naprawiony ten kurewski problem z ucinaniem treści RSS’ów – już nie będę w jednym dniu spamował facebooka postami z całego miesiąca
  • Zupełnie odmieniony interfejs, dodana możliwość generowania „jednokliknięciowych” szablonów (i tak nigdy z czegoś takiego nie skorzystam)

OneClick

  • Przybyły kolejne serwisy, sam dodałem kilka nowych do wyświetlania.
  • Chyba większe możliwości przy dodawaniu ‚share’atorów
  • Możliwość określenia innego RSS

W końcu jeden problem z głowy ;-)

Tagi: , , ,

Komentarze 5 komentarzy

[…] z WP-Socializer zniknęły wraz z pojawieniem się bety WP-Socializer 2.0. Więcej informacji pod nowym postem. Podziel się tym […]

Siema
Mam problem… Ta wtyczka jest po prostu po*********a. Wybrałem sobie odpowiednie social buttony, które mnie interesowały w rozdzielcości 16px. I nie chcą mi się one pokazać na mojej stronie, chciałem uzyskać taki sam efekt jaki Ty masz pod postem – podziel się tym komentarzem.

Nie jest pojebana, jest po prostu super elastyczna i sam na początku chwilę mi zajęło „włączanie” pokazywania buttonów.
Po wybraniu swoich buttonów np, 16’sto pixelowych lądują one w grupie „16px” – nazwijmy tak. (taki tag jest do wyboru w „szablonowaniu”)
Po wybraniu tych buttonów trzeba przejść do sekcji „placement”, u mnie na przykład kod wygląda tak:

<hr>
<strong>Podziel się tym postem: </strong>
{social-bts-16px}

Dla Template 1, z opcji wyświetlania mam tylko „Show in individual posts” i „Below content”

Wiolla

Dziękuję, ogarnąłem samemu to:( Zrobiłem dokładnie tak jak mówiłaś:) Ale mam pytanko które mnie nurtuje jak masz u siebie te okienko podziel się tym postem, to ja koło ikonki mam taki znaczek > koło logo wybranego serwisu. Ty tu usunęłaś, a ja nie mogę w pliku php są tylko 4 możliwości ‚>’ ale przy usunięciu tego znacznika nie zmienia to nic….:/

Możliwe, że błędy w tej becie jeszcze są przy renderowaniu elementów. Sam nie przechodzę walidacji po tym pluginie, ale nie miałem czasu bardziej się temu przyjrzeć.
Kombinuj, time2go.

Skomentuj