HTC Sense not downloading facebook pictures

5

If relogin not gives any positive result, delete and re-set avatar of contact , hard reset of mobile phone or anything else try… turn off https in security settings on facebook account – helps me! That fucking solution took me 4 hours to find it.. arg. Strange, becouse I didn’t change anything on facebook since last pictures downlaoding (before hard reset) and then it works. Fucking magic.

A teraz po polsku. Musiałem dzisiaj strzelić sobie hardreset na moim HTC HD2, pierwsza godzina stracona na konfigurację itd. Co ciekawe, wcześniej nie mogłem wybierać numerów serwisowych przez dialler HTC (np *110*65*1# – sprawdzanie pakietu internetowego w orange), a po hardresecie nagle zaczęło działać – cuda, bo po kupnie telefonu to działało, po hardresecie (bo telefon używany) przestało działać no i znowu działa. Windows Mobile totalnie spontaniczny.

Dziś się męczyłem 4 godziny, aby znowu pobrać ikonki kontaktów z facebooka. Kurestwo nie raczyło działać, a przy okazji ponarzekałem sobie znowu na smsy jednorazowe przy logowaniu na konto fb. Przegrzebałem neta, z 5 razy się wylogowywałem/logowałem na konto, usuwałem dodawałem, zmieniałem w outlooku avatary.. nichuja, czary mary.

Dopiero teraz na XDA znalazłem wpis pewnej osoby, która rozwiązała problem wyłączając HTTPS w facebooku.. też mi pomogło. Dziwne jest tylko to, że nic nie zmieniałem w ustawieniach facebooka tam, a w ubiegłą sobotę zdjęcia się pobierały. Zajebana magia.

Co prawda teraz sobie zaczynam przypominać, że facebook coś tam knocił znowu i siebie i ludzie znów się żalili, że są wprowadzane zmiany bez ich wiedzy.. no ale to nie było chyba w przeciągu ostatniego tygodnia?!

Chuj. Jak się pościągają zdjęcia to znowu https sobie włączę, niech tracą czas serwerowy i łącze, gnoje!

 

Tagi: , , ,

Komentarze 5 komentarzy

Wystarczyło tylko wyłączyć https i sam się HTC zsyncował? Czy jeszcze dodatkowo robiłeś coś w telefonie (w stylu usunięcie i ponowne podłączenie konta etc…)?

Działa! Ha! Dzięki za info!

Masę rzeczy robiłem, nawet zupełnie niezwiązaną z tym aplikację ms facebook wywalałem i instalowałem kilkukrotnie.

Problem też taki, że zdjęć albumów nie mogłem przeglądać od innych. Jedynie po wyłączeniu https do zakładki ostatnich wydarzeń wchodziłem, odśwież, ewentualnie jeździłem po kontaktach, sprawdzałem czy zdjęcia się pobierają. Ot tyle, 4 godziny stracone przez taką pierdołę ;-)

Mam taki sam problem, tyle że nie za bardzo orientuje sie jak wylaczyc HTTPS. Możesz mi to jakoś wytłumaczyć?

Ustawienia konta -> Po lewej „Bezpieczeństwo” – > Pierwsza opcja „bezpieczne przeglądanie”. Odznaczyć, zapisać.

Skomentuj