Wtyczka WP „Udostępnij na”…

0

Coś mnie podkusiło, aby w końcu na swojego bloga dodać wtyczkę ułatwiającą udostępnianie postów na różnych znanych nam social portalach… (pewnie i tak nikt nigdy z tego nie skorzysta, no ale kto wie). Bo komu chciałoby się kopiować link, ekstra wchodzić na facebooka, cyk cyk cyk i dopiero wracać do postu… Więc postanowiłem pójść w stronę większości bloggerów.

Post ten potraktuje o moich testach i ostatecznym wyborze. Na dzień dzisiejszy chyba wyłoni najciekawszy plugin do takiego linkowania ;-)

WP Socializer ponad wszystko

Co tam, że już z obrazka możesz się domyślić co wybrałem. Moje wytyczne przy wyborze to:

  • Możliwość wrzucenia na FB
  • Wykop (bo lubiłem tam narzekać, hehe – patrz w google jak wysoko jestem na ‚antywykop’)
  • Mile widziane polskie akcenty typu blip, flaker…
  • No i żeby wszystko się fajnie łatwo pojawiło pod postem lub nad, bez większych komplikacji

Przebrnąłem przez takie pluginy:

Sociable 3.5.2

Na dzień dobry ją olałem, bo podobno jest niekompatybilna z najnowszym WP. Cóż, jadę dalej.

AddToAny: Share/Bookmark/Email Buttons

Fajnie. All in one. Jestem zwolennikiem wszystkiego w jednym miejscu i tak oto ta wtyczka poszła na test. Pierwszy problem: Mogę ją dodać tylko do paska po prawej, bo jest ‚łidżetem’. Nie odpowiada mi to rozwiązanie, nie mam możliwości wrzucania widgetów pod posty, bo mam po prostu stary szablon za który nie umiem się zabrać do renowacji. Drugi problem to wtyczka wyglądała po prostu koszmarnie z wyświetlanym ‚mini okienkiem’. No i trzecia rzecz: Niespecjalnie mogłem modyfikować kolejność obiektów w okienku…

Sociable for WordPress 3.0 (5.13)

Całkiem przyjemna wtyczka. Możliwość ‚ruszania’ portali, włączenia transparentu na obrazeczkach, wszystko pojawia się pod postem.. niby wszystko okej. Musiałem tylko edytować wtyczkę aby wykopać border i background spod obrazków, bo dziedziczył się z postowego ul’a. Trochę za dużo komercjalizmu, bo wszędzie tylko ‚kup pro’… Nie pamiętam już szczerze czemu ją wykopałem – a było to ledwo kwadrans temu ;-)

Sociable Polska Edycja 1.0.0

No i jednak się okazało, że pierwsze sociable z tego postu powinno działać – bo ta ‚polska edycja’ działa, a jest oparta na dokładnie tamtej wersji, co wyżej. Wszystko ładnie i spoko. Trochę słabo przetłumaczona, no ale nie każdy zajebiście włada językiem obcym. Możliwości ruszania portali jak w Sociable WP3 (ta wyżej) i ogólnie wszystko fajnie… Dopóki nie chciałem wypróbować linku do wykopu: stary i nieświeży. Ogólnie nie otwierała się możliwość dodawania w nowym oknie i trelele…

WP Socializer 1.0

Wersja 1.0 a jaka zajebista! Interfejs prosty a jednocześnie zaawansowany w porównaniu do tamtych wtyczek. Jest wykop, możliwość ruszania portalami, wybór niektórych ikonek na większe, elastyczne dobieranie wyświetlania i ogólnie wszystko fajne jest. Mogę w pełni sformatować sposób wyświetlania, dobrać do dwóch (może i więcej?) szablonów wyświetlania i nawet co teraz widzę: mogę wyłączyć szablony dla tego wyjątkowego posta! Obsługuje Add This, guziczki facebooka czy google buzz, łatwe dodawanie kolejnych linków…

Wybór portali

Rozmieszczenie pluginu

Brakuje mi tylko kilku polskich akcentów, szczególnie blipa itd.. Ale to już mogę dodać we własnym zakresie.

Jeszcze jeden drobny problem

Wciąż nie otwierają mi się udostępniacze w nowych oknach/kartach. Może problem szablonu, przeglądarki…

Tak. Już zorientowałem się: Inne przeglądarki otwierają share’atory w nowym oknie. Uwaga, zgaduję: pewnie górna belka wordpressa coś psoci, która się pojawia gdy jesteś zalogowany do blogu.. – nie chce mi się teraz wylogowywać, aby to sprawdzić więc uznajmy, że problemu nie ma. No to sru. Jestem zadowolony :-)

Edycja:

Nie, to mój funfelfox jest po prostu jakiś inny.

Aktualizacja 2011-05-05 21:32

Zauważyłem właśnie, że WP Socializer ‚psuje’ trochę generowane RSS’y – trzeba wyłączyć plugin aby pozbyć się problemu. Szukam rozwiązania…

Aktualizacja 2011-05-05 21:48

Dzięki temu postowi zmodyfikowałem również skrypt i problem ustał (wykopałem totalnie substr / modyfikacja drugiego argumentu długości na większą wartość powinna chyba też pomóc). Problem ma zostać rozwiązany w kolejnym wydaniu pluginu. Szczerze powiedziawszy nie wiem od czego są linijki, które zmodyfikowałem. Póki co wszystko działa po staremu, więc jakotako problem rozwiązany.

Aktualizacja 2011-05-28 16:37

Po opublikowaniu bardzo długiego postu zauważyłem, że jego treść nie ładuje się gdy przechodzi się na jego wyświetlanie. Powróciłem do oryginalnej wersji wtyczki (ze substr) lecz 250 zwiększyłem na 500. RSS póki co się waliduje, treść postu również się wyświetla.

Aktualizacja 2011-07-14 19:35

Problemy z WP-Socializer zniknęły wraz z pojawieniem się bety WP-Socializer 2.0. Więcej informacji pod nowym postem.

Tagi: , , , , , ,

Komentarze (0)

haha pozytyw za to: ”bo postanowiłem zajrzeć” :)

Skomentuj