Tagi są do dupy

0

THG.pl's tags

Po prostu. Nie lubię ich. Kiedy kończę pisać posta, artykuł czy cokolwiek innego i przychodzi czas na wybranie tagów… to dostaje ciemnej gorączki. Skończyłem akurat pisać artykuł o systemach operacyjnych. Fajnie, że w wordpressie jest podpowiedź w czasie wybierania tagów – nie pomylę się i sprawdzę, czy już pisany istnieje. No i rodzi się problem… Pisałem o systemach windows, dokładniej viście i sevenie… ale nie mam tagu Windows Vista, a tylko Windows.

Co teraz? Stworzyć nowy tag, czy dopisywać do ogólnego? A jak stworzę, to czy szukać teraz wszystkie posty, które mają cokolwiek wspólnego z Vistą i ewentualnie dopisać nowy tag? Argg tak bardzo tego nie lubię!

Tworzy się burdel

Postuje tutaj również co jakiś czas Robax, który ma tendencję do olewania i nie wybierania tagów, a jeśli już zwrócę mu uwagę to jego taki nie zawsze mi odpowiadają ;-). Różnorodność psychiczna, życiowa i w wiedzy powoduje, że kilka osób opisze problem z vistą w postaci tagu Windows Vista, a jeszcze inni napiszą tylko Systemy. O zgrozo, jak jest już tag System. Powoduje to…

Kolejne niejasności

Co prawda żyjemy już w takim wieku, że możemy sobie wszędzie pozwolić na Unicode i polskie ogonki w naszej pieprzonej polskiej narodowości. Co jednak, jeśli ludzie tacy jak ja chcą zachować tą ‚kompatybilność’ i zamiast napisać Poglądy piszą Poglady? Podobnie z nadawaniem nazw: Teoria Ukladow Cyfrowych, czy Teoria Układów Cyfrowych? Tworzy się jeszcze większa…

Niedokładność

Bo wchodzi na bloga osoba zainteresowana poczytaniem o Windows Viście, wybiera tag Windows Vista… i widzi tylko jeden post, bo wszystkim wcześniejszym traktującym w jakimś stopniu o windows viście nie nadano takiego samego tagu. Co teraz? Przelecieć wszystkie synonimy słowa System i wszystkie możliwe kombinacje Windows?

Niespecjalnie mnie zachwycają tagi

Wiadomo, że działają pozytywnie w stronę SEO, ale ta niedokładność i ‚niewiedza’ wielu ludzi tagujących powoduje czasem przeciwny, niż zamierzony efekt tagowania. Ja staram się tutaj trzymać porządek, ale jak ma zostać porządek utrzymany, jeśli mamy forum z tagowaniem, a na nim 2000 aktywnych użytkowników?

Na zakończenie polecam przyjrzeć się tagom tego postu.

A jakie jest Twoje zdanie?

Tagi: ,

Skomentuj