Dlaczego [code]http://link…[/code]

1

Nie wszyscy są jednak tego świadomi, po co umieszcza się link w tagu [code] na wszelkiej maści forach, warezach…itp. Podam większość (jak nie wszystkie) powody wraz z krótkim wyjaśnieniem, które przyszły mi do głowy.

Wyszukiwarki unikają code

Jeśli już faktycznie jest jakiś kod osadzony w tagach, to mimo wszystko jest on mizerną postacią wyniku dla jakiegoś typowego, ‚ludzkiego’ zapytania. Stąd, aby polepszyć jakość wyników dla szukającego często dane zawarte między [code] dostają mniejszy priorytet od na przykład normalnej treści postu. Do wyszukiwania źródeł programów itd służą często jakieś filtry albo odmiany wyszukiwarek a’la google code.

Linki w tagach często nie są zamieniane na klikalne odnośniki

Przez co również nie są łatwo klikalne -> strona docelowa nie musi a czasem nie powinna wiedzieć, skąd przybyliśmy na nią przy pomocy informacji refer – jest to szczególnie dobre, aby hoster danych masowo nie blokował rzeczy, które mają jakieś powiązania z danym warezem.

Bezpośrednie wejście

Bo często musimy skopiować link i wkleić do paska adresu. Najlepiej to udaje sytuację, gdy przekazujemy znajomym przy pomocy maila lub komunikatora adres do naszego archiwum ze zdjęciami z wakacji… – nic podejrzanego.

Jeszcze raz refer – brak odwrotu do…

… hasła? Często rzeczy hostowane zabezpieczane są hasłem. Jeszcze lepiej, jeśli nazwy plików w danym archiwum są szyfrowane i tak na prawdę bez hasła nie możemy się łatwo dowiedzieć, co mamy w środku. Szczególnie niewygodne jest to dla firm, które polują na źródła swojego scrackowanego produktu – z pomocą refera tym łatwiej jest odnaleźć hasło do archiwum i szybciej zabezpieczyć nielegalnie hostowane dane.

Brak zbędnego HTML

Również dobrym atutem w opisywanym tagu jest minimalizacja ilości zbędnego HTML’a. W sumie od tego jest tag code, aby wkleić oryginalną treść wraz z wcięciami i równie łatwo ją skopiować i wkleić gdzieś indziej zachowując (w miarę) oryginalną formę. Również wygodny jest ten cały sposób dla przeglądarek i aplikacji docelowych przy większej ilości linków. Czasem po prostu nie chcemy kopiować kolejnych <p>’aragrafów a oryginalną linijkę po linijce.

Nie ucinamy linka

Panuje era fajnych, krótkich, max 15 znakowych linków, a nie kobył na 3 wiersze. Lata temu jak pojawiły się już takie kobyły gdy nie używano mod_rewrite itd to trzeba było skracać linki z 3 wierszy na jeden na przykład do postaci http://boo…foo.html – i jak skopiujesz szybko wartościowy link w ten sposób?

O czymś zapomniałem?

Tagi: , , , ,

Komentarze (1)

Podobno code ma wpływ na pozycjonowanie – własnie szukam informacji na ten temat i trafiłem tutaj :-)

Skomentuj