Poświęcenie, dla lepszego wyboru…

0

Dziś mam dzień walenia starych szkiców do publikacji, więc mam nadzieje, że z tą wiedzą nie pogubisz się dzisiaj tak przy czytaniu ;-)

Nadchodzi moje kolejne nieszczęście. Koniec średniej szkoły. Co z tego? Może chcę jeszcze kilku osobom (które to przeczytają) pojęczeć, jak to źle wybrałem i wykreowałem swoją przyszłość… Czyli o teraźniejszości.

Prawie cztery lata temu miałem podobny okres – koniec gimnazjum. Sprawa oczywista, trzeba wybrać kolejną szkołę. Tutaj się przyjemność zaczyna – idzie się w stronę tego, co się zechce. Może przyda się jedna, duża rada dla osób ambitnych, na przykładzie mojego błędu – w sumie, to głównie post kierowany do kończących gimnazjalistów.

Słaba sprawa. Coś w skrócie o szkolnictwie: Istnieję stereotypy: Chcesz iść w przyszłości na studia – idź do liceum. Chcesz mieć zawód w przyszłości? Idź do technikum. Chcesz do pracy? Skończ zawodówkę! Wiele ludzi żyje wedle tych głupich stereotypów. Często obrywa się technikom – które moim zdaniem są najlepszym wyborem – że są to szkoły które zawsze przegrywają z liceami. Wiele ludzi zniechęcało mnie do technikum, a wręcz pchali w stronę liceum.

Wybrałem technikum. Chyba oczywista sprawa, że jednak myślę o studiach, a zawsze dobrze jest mieć ten tytuł technika – który podobno nic nie znaczy (no może w Polsce, gdzie są tylko puści mgr. (magazynierzy)). Problem jednak zrodził się z wyborem, którego zbytnio nie miałem – miasteczko obok i szkoła słynąca złą sławą, czy daleko, niepewnie, ale poziom znacznie wyższy?

Poszedłem na łatwiznę. Robax idealnie wie, jak bardzo żałuję. Ten jednak uważa [żartobliwie?], że jego wybór  (który wg mnie lepszym był) był gorszy.

Post pisany grube miesiące temu. Dodając dzisiaj:

Trochę też żałuje, że do LO nie poszedłem – znacznie lepiej by mnie to przygotowało na studyjne lata. Raptem minął miesiąc odkąd jestem studentem, a już uważam się za takiego debila, że czuje że mogę przy najbliższej sesji wylecieć. Gdybym tylko do Gliwic do technikum poszedł, miałbym taki zapierdziel, że nie uważałbym dzisiaj, że przez ostatnie lata się lenie. Kurwa.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj