Dobry powód by nabluzgać na MS

3

Jakoś, że mam jeszcze trochę wspólnego z programowaniem aplikacji na systemy tak więc postanowiłem zrobić małe uaktualnienie na moim systemie… To w sumie wszystko zrobiłem dla Konnekta, aby w końcu z czasem wakacji wziąć się za jego sdk i napisać kilka przydatnych wtyczek, pokopać trochę martwego, a i nauczyć się tego i tamtego.

Więc z mojego systemu zniknął MS Visual 2005 Express… Wywaliłem nawet bardzo lubianego przeze mnie Borland’a Dev Studio 2006… Skoro nie ma już więcej Borlanda i jego IDE (nawet spod szyldu CodeGear). Dobra, trudno. Czas ostatecznie przesiąść się na Majkrosyf. Tak więc zainstalowałem Visual 2010… Cholera.

Pierwszym problem to jak zwykle instalacja sporej ilości syfu. Przychodzi z tym wszystkim .NET 4. Przynajmniej dwa restarty systemu. Kolejna rzecz która każdego Borlandowca nie cieszy to oczywiście wprowadzenie w siebie nowych nawyków. Nie dość, że czekam dwa razy dłużej na załadowanie się IDE to jeszcze wiele rzeczy mi się nie podoba, jest mniej intuicyjne albo po prostu dziwne.

Ale na szczególną nagrodzę i mega flug zasługuje jedna, cudowna funkcjonalność nowego pakietu… Tak zwane IntelliSense… Standardowo wziąłem się za stworzenie czegoś na szybko w C++ (który najbardziej z tych wielbię) aby powtórzyć sobie to i tamto, poznać nowe zasady, wypróbować komponenty i w ogóle. Problem jest taki, pojawia się gdy wciskam CTRL + SPACJA: „IntelliSense: ‚Unavailable for C++/CLI”

Jak można wypuścić pakiet bez czegoś tak (moim zdaniem) istotnego? Ani to poprawki nie ma, ani nic. W wersji beta również podobno brakowała uzupełniania kodu – ludzie się skarżyli – miało się pojawić w finalnej wersji. Jak widać – nie ma. Jest niby zapowiedziane na 11 część Visual Studio… Ale ja chyba tego nie doczekam. Wrócę do świętego Borlanda.

Tagi: , , , , , ,

Komentarze 3 komentarze

Cóż, nawet do ExpressionWeb nie potrafią przekonać i skupiają się na pierdołach. ;p

A co do restartów systemu, to nie wiem, po co to robiłeś. :P

Również nie wiem po co restartowałeś kompa tyle razy ale nic to.
Co do uzupełniania kodu w C++/CLI to … nie wiele ci pomogę bo podobnie jak ty mam wersję RTM (!), wiem jednak że uzupełnianie kodu zależy od opcji jakie wybierzesz przy tworzeniu projektu, jak wrócę do domu to coś naskrobię jeszcze na ten temat (no i może VS Final mi się pobrał :P).

Poza tym Intelisense w VS2010 jest baaardzo rozbudowane w stosunku do VS2005-2008.

Podoba mi sie twoj styl pisania nie wiem dlaczego 10 na 10 dla bloga

Skomentuj