Precz ze spamem na WordPress!

1

Kurczę. Jakoś tak się nudzę wchodząc na kokpit mojego bloga, patrząc ma to, że mało kto coś tutaj komentuje a tym bardziej mało spamu wpada na komentarze… Dobra, to może jakiś prosty, środek lite na pozbycie się wszelkich (no dobra.. nie wszelkich) niechcianych komentarzyków.

Z początku istnienia tego bloga niespecjalnie byłem przekonany na jakieś antyspamy a i problem jako-tako mi nie groził. Początki filtrowania wiadomości to wyszukiwanie słów kluczowych. I tak przez dłuższy czas uzbierała się mała, dość skuteczna lista:

buy
product
every
cheap
xanax
viagra
celexa
valium
[url=
holiday
christmas
shop
gift
and
substance
credit

Do tego do moderacji zostawiane są wszelkie posty zawierające 3 i więcej linków. No ale i to czasem nie wystarczało. Co zrobiłem potem? Włączyłem wtyczkę Akismeta. Zarejestrowałem dla niej konto i to już było dość dużym ubezpieczeniem przed wszelkimi atakami.

Ajajaj...

No ale i to czasem dostawało kopa po dupie. Przecież nie wprowadzę kodu captcha, mija mi się to z celem, mógłbym pingi stracić a i dochodzi niechęć do przepisywanie wszelkich kodów. Wygrzebałem ze zbiorniczka wtyczek coś o nazwie „Anti-Captcha” – Niby niewidoczne zabezpieczenie no i niby działa. Bo nawet nie przyglądałem się działaniu tego. Najwyżej żyje z świadomością, że jest to skuteczne :-P

Wiele pewnie popularnych blogerów ma jakieś swoje lepsze sposoby. Tutaj krotko o tym, co szaremu ludkowi wystarcza.

Tagi: , , , ,

Komentarze (1)

[…] >> A może doskwiera Ci spam na nowym blogu? […]

Skomentuj