Iran kolejna nagonka medialna tym razem na skalę światową?

1

Dziś całkiem przypadkiem wszedłem sobie na onet.pl i przeczytałem ten artykuł. Nie ma w nim nic specjalnego ale przypomniał mi o całej sprawie.

Co jakiś czas słychać w mediach jak to Iran się buntuje i chce rozwalić cały świat bronią jądrową. Tylko po co? Czy ktokolwiek z was zadał sobie to pytanie? Skoro mają przeciw sobie cały świat to czy opłaca się im wszczynać jakąkolwiek wojnę? Mają też potężne złoża tego bez czego dziś nie potrafimy żyć- ropy. Więc z pieniędzmi też powinni sobie radzić i nie kalkuluje im się wojna przeciw całemu światu. A może właśnie o to chodzi? Może media podają nam kolejną papkę, żeby czasem nikt się nie sprzeciwił kolejnej interwencji pokojowej?

Aktualnie w Iranie trwa hmmm odrodzenie. Ludzi powoli zaczynają rozumieć sytuację i starają się ucywilizować kraj. Gdzie leży Iran? A to dość ciekawe jest- leży między Irakiem a Afganistanem gdzie znajdują się Amerykańskie bazy wojskowe. Na południe mają Arabie Saudyjską, w której na szczęście (o ile to prawda) nie ma już wojsk Amerykański. Co mogą zrobić w takiej sytuacji? W sytuacji, w której cały świat jest przeciw nim. A dodatkowo USA z chrapką na ropę dość strategicznie rozmieściło swoje bazy. Dlaczego cały świat odbiera możliwość jakiejkolwiek obrony Iranowi? A może oni na prawdę chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne tak ważne w dzisiejszym świecie?

Broń nuklearną mają posiadać tylko nieliczne ODPOWIEDZIALNE państwa, w tym USA które jako jedyne użyło bomb atomowych o czym chyba każdy wie. Czy to było odpowiedzialne? Zdecydowanie nie. Ale mało kto wie, że w Iraku USA też się nieźle zabawiło. Użyli broni radioaktywnej i w skutek tego osoby, które miały kontakt z pyłem radioaktywny umierają do dziś.

Pamięta jeszcze ktoś z historii politykę uspokojenia? Jak to wszyscy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić do wojny z Hitlerem, a ten w tym czasie bo jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej zrównał z ziemią Guernicę chcąc sprawdzić siłę swojego lotnictwa i zaobserwować jak spadają morale wojsk Hiszpańskich. A jeszcze przed tym potajemnie o czym cały świat wiedział wspierał obalenie Republiki mając w tym tylko jeden interes- złoża żelaza potrzebne do zwiększenia armii.

Interwencje pokojowe są słuszną ideą jeżeli są przeprowadzane w krajach, gdzie cierpią ludzie a nie w krajach gdzie mamy możliwość zarobienia pieniędzy. Warto zobaczyć jak wygląda polityka w stosunku do Chin gdzie prawa człowieka to fikcja.

Proszę tylko aby każdy kto to przeczyta zawsze sprawdzał drugą stronę medalu każdej informacji w mediach.

Tagi: , , ,

Komentarze (1)

[…] idiotami jeszcze przypadkiem w to uwierzy. Ironii nie ma, a mnie przypomina się post Robax’a o medialnej nagonce na Iran sprzed roku. Łups.. powtórka z rozrywki? Znowu Iran obrywa, bo „sąd podjął taką […]

Skomentuj