W końcu stało się. Premiera THG.pl

1

THGJak to już wszędzie określam.. rok 2009 był stracony dla portalu. Mało newsów, prawie żadnych artykułów. Progres zaczął się dopiero pojawiać po moich wakacjach, kiedy już na serio dołączyłem do internetowego świata (kupno domeny, parę nowych ‚codziennych’ stron) a i bardziej ogarnąłem się po ostatnich życiowych rozterkach.

Piszę to z zawrotami głowy, zmęczeniem, zaniedbaniem pod względem obowiązków szkolnych i paru innych uczuć. Trzeba dokopać się przeszłości z pomocą forum, bo sam niewiele potrafię sobie przypomnieć ‚jak to było’.

Okej, już mam. Moje niezawodne archiwum Konnekta wystarczy uruchomić i już pół mojego życia łatwo sobie przypomnieć. Na początku września jakieś problemy pojawiały się na THG.pl. Przede wszystkim stary dziurawy fusion był zapychany przez boty masą nieprzyjemnych linków. Oczywiście Canis leniuszek nie mógł się zebrać aby się tym zająć… Reszta też się nie kwapiła, a ja byłem trochę wstydliwy, aby mianować się administratorem ;-) Jednak…

Wtedy w końcu oficjalnie dostałem prawa administracyjne do serwera i całej reszty portalu (Tzn. na portalu i forum sam już sobie dałem prawa, w końcu miałem dostęp do bazy). Nie ukrywam, ale po cichu ‚wziąłem’ sobie pod władanie cały portal ze względu na nikłe zainteresowanie reszty. Oczywiście to już nie to samo co kiedyś, jednak staram się brać pod uwagę zdanie reszty. Szkoda, że starej gwardii już praktycznie nie ma wśród nas.

Początek mojej działalności to przede wszystkim usunięcie problemu masowych ataków botów. Spoko. Potem priorytetową sprawą była aktualizacja portalu do jako tako nowszej wersji. Cholernie dużo jednak się działo tego, bo temat, w którym wypisywałem wszystkie zmiany, trochę urósł. I tak w skrócie cały burdel na serwerze ogarnąłem. Ludzi posprzątałem oraz ich skrzynki. Sporo propozycji też się pojawiło, sporo zostało rozpatrzone.

Miała być wizja migracji na PHPFusion 7’demkę. Jednak potem nastał okres tworzenia swojego bloga. Tak oto zakochałem się w WordPressie. Niestety ankiety traciły zainteresowanie, jednak udało się ‚przepchnąć’ (brzydko to brzmi, jakbym był dzisiejszym politykiem) propozycję nowego silnika – WordPressa.

Były też propozycje layoutowe, ale to były już wizje Fusiona. Ostatecznie zostawiłem je. Wziąłem się za tworzenie swojego, pierwszego, laya dla WP. Dzisiaj już go widać w akcji ;-)

Cofając się jeszcze trochę w przeszłość. Na fusionie jakiś czas leżała informacja o naborze do redakcji. Było kilka maili, jednak ostatecznie do redakcji jako jedyny dołączył Ufosi. W miedzy czasie też nawiązałem większy kontakt z Twisterem, który kiedyś dla THG pisał, chociaż tego nie zauważyłem. Nie ukrywam, z tych dwóch osóbek jestem cholernie zadowolony ;-) Moje mądre dzieciaki ;D (Twister: to za dexterka!) Ogólnie, to jest jeszcze lepsza organizacja ogółu. Teraz tylko, aby chęci nikomu nie brakowało, a mam nadzieję, że będziemy sprawnie pisać ;-)

Tyle. Pewnie sporo pominąłem, jednak senność już nie daje mi możliwości. Zostały mi 4 godziny na sen, a ja nawet nie ogarnąłem sporej części nauki i zadań do szkoły.

Edycja:
O kurna, już grudzień.. ciekawe, co się jutro stanie. (takie tam..)

Tagi: , , ,

Komentarze (1)

[…] THG.pl : Ogólnie informatycznie, Developersko, życiowo i w każdej innej formie | feat. Robax blog.dexterxx.pl/…1/w-koncu-stalo-sie-premi… Pokaż reakcje /* */ inne strony z tej witryny + obserwuj co […]

Skomentuj