Nowa partia?

0

Dziś na głównej wykopu pojawił się tekst z pokazywarki na temat partii politycznej założonej przez wykopowiczów. Zacznę może od tego jak to w ogóle trafiło na główną? Pomysł świetny i interesujący ale o tym za chwilę. Równie dobrze mogę napisać i wrzucić na wykop tekst w stylu „Kupmy sobie wyspę i dążmy do tego aby stworzyć swoje własne państwo!” Zero konkretów… To teraz na temat partii. Od dłuższego już czasu myślałem o polityce… Nie dla kasy, nie dla jakichś przywilejów tylko ze zwykłego ludzkiego wkurwienia i bezradności… Sam partii nie założę i sam statutu ani programu nie stworzę. Stworzenie strony i wspólne tworzenie programu było by całkiem dobre. Każdy zwykły człowiek pisał by co chciał by zmienić. Niestety jednak aby coś stworzyć trzeba zebrać się w jednym miejscu i wszystko omówić. Trzeba znaleźć jedną osobę, która postarała by się to ogarnąć.

Tylko właśnie- kto miał by się zebrać? Jak wyłonić osoby, które chciał by się tym zająć na poważnie? Jakie kryteria musiały by spełniać? Trzeba by było ludzi z całej polski. Kadencja obecnego rządu upływa w 2011 roku. Dlatego jeżeli chcemy naprawę coś stworzyć musimy się za to wziąć już teraz.

Ja osobiście mam dość tego, że przez sejm i senat przewijają się ciągle te same osoby. PO powstało w 2001r a zostało zarejestrowane w 2002 roku. Niby świeża partia ale założyciele już nie…

Program polityczny? Nie wiem co mogło by być priorytetem. Ale wspólnie pewnie doszlibyśmy do tego.

Tagi: , ,

Skomentuj