Jak to straciłem na miesiąc domenę..

1

Korzystając z dość przystępnej promocji home.pl postanowiłem sobie zarejestrować ‚FreeWolną domenę’ – dexterxx.pl.. Chociaż byłem zadowolony z świadczonej mi usługi, to jednak przyszedł ku temu kres.. (oby to był ten jedyny raz).. bo nie chcę tworzyć tutaj afery na miarę budyniu Dr. Oetkera.

Cały problem pojawił się cudownego dnia 8 października, kiedy to dostałem nakaz (wraz z resztą klasy) rejestracji ‚darmowej domeny na home.pl na fałszywe dane’ na potrzeby zadania.. No trudno.. postąpię wedle etyki, zarejestruję drugą domenę na moje prawdziwe dane! O zgrozo.. dlaczego to zrobiłem..

Masowa rejestracja podobnych domen z tego samego hosta dała jednak do myślenia moderacji na home.pl.. Jedni od razu zostali poproszeni o weryfikację danych osobowych.. inni od razu zostali zablokowani.. Trudno, ja zrobiłem tak, jak uznałem za słuszne, po co firma ma tracić skoro i tak rozdaje te domeny za darmo? Wtedy jeszcze nie wiedziałem co się wydarzy..

Dnia 12 października tuż przed południem dostałem maila..

Witamy.

Domena dexterxx.pl zostala usunieta z glownego rejestru domeny .pl.

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

Jesli masz jakies pytania, skontaktuj sie z Home.pl sp.j., ktory obslugiwal Twoja domene.

Szybki kontakt z obsługą techniczną.. Wyjaśnianie sprawy.. Domeny już wtedy nie odzyskałem ‚bo to niemożliwe’.. Pozostało czekać.. doszły do tego jeszcze testy, których się nie spodziewałem.. aż w końcu do dzisiaj! (Dłużej już bym nie mógł!)

Konkluzja, podsumowanie, wnioski?

 • Regulamin home.pl
  • 2.8 home.pl jest uprawnione do odmowy zawarcia umowy i świadczenia usługi lub też odstąpienia od zawartej już umowy, w przypadku, gdy:
   • Abonent poda dane żądane przez home.pl niezgodnie z rzeczywistością,
    • Nie mieli pewności ani dowodów, że moje dane są niezgodne z rzeczywistością
   • home.pl uprzednio rozwiązał umowę z Abonentem na skutek okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Abonent,
    • Nie jestem odpowiedzialny za fałszywe rejestracje przez inne osoby
    • Nie jestem strażnikiem żadnym, abym miał te osoby pilnować
   • uprzednio osobiście albo wspólnie z innymi osobami, albo za pośrednictwem innych osób, Abonent korzystał z usługi w sposób sprzeczny z jej przeznaczeniem
    • Ja korzystałem jak należy z mojej drugiej domeny
    • Nie mam wpływu na inne osoby
  • 5.30 Abonent ma pełne prawo dysponowania domeną. home.pl zobowiązuje się do realizowania dyspozycji Abonenta w zakresie zarządzania domeną, zgłaszanych w formie pisemnej lub za pomocą mechanizmów dostępnych on-line, za podaniem danych autoryzacyjnych. Do czasu rozpoczęcia korzystania przez Abonenta z domeny, home.pl będzie uprawnione, w zamian za utrzymywanie domeny na swoich serwerach, do umieszczenia pod adresem domeny informacji lub reklam, o treściach zgodnych z obowiązującym prawem.
   • Zostałem pozbawiony tego prawa
  • 5.31 home.pl ponosi odpowiedzialnośćza wyrządzoną Abonentowi szkodę spowodowaną zawinionym dokonaniem błędnych zmian w zakresie dysponowania domeną.
   • No tak.. faktycznie, home.pl tutaj zawiniło.. Powinno odkupić specjalnie dla mnie moją domenę od cregisp.com, który (które?) potem ją przejęło..

Oczywiście mógłbym się bawić w zgłaszanie reklamacji, jednak co by mi potem zostało odpowiedziane, jak nie ‚przykro nam, nie jesteśmy w stanie zwrócić Panu tej domeny’.. Eh..

Jestem ciekaw jeszcze tylko jednego.. Czy przypadkiem samą ponowną rejestracją tej domeny (czy też tym wpisem na blogu itp.) jakoś nie naruszyłem ich regulaminów i praw, aby mnie ponownie ukarać.

Pozdrawiam i home.pl, no offence!

Tagi: , ,

Komentarze (1)

[…] „drogie gówno” w serwowaniu wszelkich (również innych) usług. Podobnie jest z home.pl gdzie zresztą mam wykupioną domenę, ale oni przynajmniej (z tego co słyszałem) nie kaleczą już tak serwerami jak kiedyś. Niejedna […]

Skomentuj