Orange Profit na rzecz PayBack, oraz zmiany w nim

2

Po raz kolejny muszę wyrazić swoje niezadowolenie. Wraz z 16 września wszedł w życie nowy program lojalnościowy w Orange, przy tym znikł stary, dobry Profit. Każdy kto miał styczność z PayBack’iem już wcześniej, wie, że gromadzenie punktów na tym koncie to długa i monotonna paranoja. Nie dość że granica osiągnięcia jakiegoś szczebla na wymianę punktów na nagrodę jest dość wysoka, to jeszcze trwa to trochę dłużej, niż w Profit. Oczywiście niewykorzystane punkty z programu Profit przepadły, tyle dobrego, że jednak Orange informował o tym w miesiąc przed tym dniem.

Na jeden akapit zostawmy to narzekanie.. PayBack jednak przeszedł większe zmiany wraz z tym miesiącem. Doszło do grona kilku ważniejszych partnerów dzięki którym można łatwiej i szybciej zbierać punkty. Może jednak po latach uda mi się w końcu jakoś je gromadzić? Czas pokaże w praktyce, na tą chwilę jeszcze za wcześnie na kolejne pochwały.

Trochę się zmieniło od samej strony gospodarza. Każdy ‚stary’ klient może dokonać migracji do nowego programu podają kilka dodatkowych danych oraz akceptując nowy regulamin. Ma na to czas do 15 listopada inaczej swoje stare konto i punkty traci. Po udanej migracji z czasem na nowe konto ląduje potrojona wartość starych punktów.

Co na pewno nie spodobało nie tylko mi się, to nowy sposób logowania.. Nie ma już tradycyjnego Login/Hasło tylko Numer PayBack/Data urodzenia/Kod Pocztowy. Nie mam ochoty uczyć się kolejnego durnego ciągu cyfr, więc żyję z nadzieją, że jednak jakaś możliwość zarejestrowania loginu się pojawi z czasem.

Problem jest też z porządkiem wiadomości. Po rejestracji dostajemy swój 16 cyfrowy identyfikator w programie, z którego można wyciąć pierwsze 6 cyfr, bo póki co nigdzie mi się jeszcze nie przydały ;-) (Logowanie do systemu to podanie tylko 10 ostatnich numerów ciągu). Muszę też we własnym zakresie ‚załatwić’ sobie kartę programową od dowolnego partnera programowego – dobrą stroną jest to, że można wybrać jej wygląd (każdy partner ma swój, inny w porównaniu do innych). Chociaż wolałbym, aby karta została wysłana pocztą do mnie na ich koszt.

No i zaraz ruszam do salonu Orange po kartę.. Bo nie mam ochoty tracić 3,66zł, bo za tą cenę zwiedzę pobliskie miasto ;-)

Tagi: , ,

Komentarze 2 komentarze

[…] reklama dexterxx przed chwilą Po raz kolejny muszę wyrazić swoje niezadowolenie. Wraz z 16 września wszedł w życie nowy program lojalnościowy w Orange, przy tym znikł stary, dobry Profit. Każdy kto miał styczność z PayBack’iem już wcześniej, wie, że gromadzenie punktów na tym koncie to długa i monotonna paranoja. Nie dość że granica osiągnięcia jakiegoś szczebla na wymianę punktów na nagrodę jest dość wysoka, to jeszcze trwa to trochę dłużej, niż w Profit. Oczywiście niewykorzystane punkty z programu Profit przepadły, tyle dobrego, że jednak Orange informował o tym w miesiąc przed tym dniem. Czytaj całe: blog.dexterxx.pl/…e-profit-na-rzecz-payback… […]

no ja z profitu bylem zadowolony bo zawsze to co jakis czas mozna bylo za „friko” doladowac sobie konto za 25-50 zł, jak bedize teraz czas pokaze

Skomentuj