Blip logic

0

Akurat strzeliłem małego blipa na temat pewnych cech związanych z językiem Java Script. Blip to polski serwis mikroblogowy pozwalający ustawiać swoje statusy gdzieś w okolicach 160 znaków. Wszelkie linki ulegają konwersji do krótszych adresów przekierowujących.

Spotkałem dzisiaj taką logikę parsera wysyłanych wiadomości do blipa przez gg, którą warto mieć na świadomości czasem projektując jakieś filtry / analizatory treści.

Dexterxx® (15:54)
Dobry #brainfuck dla wszystkich znających/korzystających z #javascript, można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Http://stackoverflow.com/questions/7202157/can-you-explain-why-10

Blip (15:54)
Status za długi o 22 znaków („can-you-explain-why-10”)

Początek linku: Http – został rozpoczęty od dużej litery, ponieważ wtyczka w moim komunikatorze poprawia zdania na „z dużej litery” – nie wychwytując linki, protokoły. Wiem, że można wysłać dłuższą wiadomość do blip’a, zostawiając na końcu link – gdyż tak „pewniej” zostanie on skrócony (- dokładniej nie przyglądałem się tej zasadzie, ale jeśli bym umieścił link na początku wiadomości – nie zawsze pozwoli nam robot na opublikowanie naszej wiadomości). Dalsza część, po poprawkach:

Dexterxx® (15:54)
Dobry #brainfuck dla wszystkich znających/korzystających z #javascript, można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy http://stackoverflow.com/questions/7202157/can-you-explain-why-10

Blip (15:54)
Status ustawiony: http://blip.pl/s/734004045

Czyżby blip wychwycił teraz „poprawne http” przez co postanowił skrócić link -> umożliwić mi publikację wiadomości, bo dostatecznie się skróciła? Yap.

Tagi: ,

Skomentuj