To się wykopki wkurzą

1

Wchodzę na wykop, jak to wchodzę zawsze. Ktoś znów zaczął jęczeć o opisach „bez spoilera”, „bez opisu”. Zaraz zaraz.. przecież ja coś takiego też już napisałem. Co prawda nie rzuciłem ciekawymi pomysłami, no ale po co ktoś ma znowu narzekać jak już ja to zrobiłem dostatecznie dobrze ;-) LOL.

Nie będę się logował na wykop by ekstra spamować powiązane linki, i tak mnie zawsze ludzie minusują (to już chyba kompleks ;) )… wystarczy że kilka.. no kilkanaście razy wyślę refer na stronę i oto mamy efekt darmowej reklamy:

Efekt wysłania kilkunastu referów na stronę wykopu… darmowa reklama zapewniona

Oj będzie buba.

IMHO powinno się poświęcić te kilka taktów procesora i miejsca serwerowego chociaż na odfiltrowywanie tych samych adresów IP albo user agentów… Zgaduję, że i tak nikt nie zauważy tych drobnych kilkunastu wejść. Najlepsze, że w poście na który ludzie trafią nie ma linku do tego wykopu. Czorna dziura.

Dla nieobeznanych: możesz sam taki efekt łatwo wykonać. Ja użyłem małego przyjemnego pluga do firefoxa o nazwie RefControl. Obsługa jest na tyle banalna, że każdy powinien sobie poradzić.

Tagi: , ,

Komentarze (1)

[…] Spędziłem ostatnią dobę albo i więcej na optymalizacji serwera i w nieco mniejszym stopniu – blogaska. Wszystko z powodu zauważonego krztuszenia się apache na.. 20 odwiedzinach w tym samym czasie (~30s) z powodu lekkiego napływu ludzi z wykopu – tak, znowu spamowałem! […]

Skomentuj