Mikrofon ucichł w CS:S?

2

Jakiś tydzień temu wyszedł update do Counter Strike Source’a, a ja wczoraj postanowiłem ‚powrócić’ i pograć sobie w tego fps’a. Akurat fajną wersję nosteama dorwałem, z autoupdaterem więc i odrobiłem zaległości związane z brakiem sprawnego zasilacza (tzn zrobiłem update) i zacząłem grać.

Dziś. Pograłem 5 minut i jak już miałem drzeć ryja na ludzi na serwerze, to zauważyłem że ikonka komunikacji głosowej mi się nie pokazuje – dziwne, wczoraj chyba zdziałało. Skok do ustawień: test mikrofonu nie działa. K-cy złapałem, bo kilka wtyków jackach pozamieniałem ze względu na podłączanie słuchawek – myślałem, ze moje zmiany są winą, lecz nie: bo stara konfiguracja też nie działała. Jeszcze directx’a uaktualniłem. Też dupa – o braku nowszych sterowników dla C-Medii pod Vista/7 już pisałem.

Ostatecznie solucją jest wklepanie w konsoli sv_use_steam_voice 0 – mnie pomogło od razu, niektórym nie. Niby wprowadzili nowy kodek do voice komunikacji, jak widać trochę nowych problemów się pojawiło…

Tagi: , , ,

Komentarze 2 komentarze

Trzeba grać na steamowych wersjach to żadnych problemów z mikrofonem nie będzie ;-)

A co do sterowników, siedzę właśnie na kompie zapasowym z kartą C-Medii i nie ma żadnych problemów, ani to ze słuchawkami, ani to z mikrofonem (no może poza dziwnym brzęczeniem w tle). Polecam przeglądnąć główną stronę supportu C-Medii ;-)

Pozdro

Nie znasz anatomii mojego problemu. Chip CMI9880 wycofany z rynku, wszyscy ludzie z Vista/7 jadą na najnowszych XP’kowych sterownikach bo po prostu producent totalnie olał sprawę. Co więcej, trudno tą najnowszą wersję znaleźć bo często mirrory zdychają, a w najnowszej wersji (no niezupełnie) dopiero mic boost się znajduje, flex bass…

Skoro dalej myślisz, że jestem ciasny i nie umiem sobie driverów na stronie producenta znaleźć, to w takim razie popisz się i podaj mi oznaczenia najnowszej wersji sterownika.. ;) zobaczymy czy faktycznie na starych jadę!

Skomentuj