Drogi MZK Jastrzębie Zdrój

3

Witam,

Dnia 2 września 2010 o godzinie około 18:50 na przystanku Dębieńsko Szyb VI nie zostałem wpuszczony do autobusu linii 309 przez kierowcę z uszkodzonym rowerem, mimo że w takich przypadkach regulamin taryfy na to pozwala. Nie widziałbym problemu żadnego w poniesieniu kosztów 5cio krotności biletu sprzedawanego u kierowcy (chociaż uważam że taki wymóg jest śmieszny, ale o tym później*), ale problem polegał nie na braku pieniędzy, a na tłumaczeniu kierowcy „roweru nie można”. W tamtej chwili nie byłem świadomy, że kierowca postępuje wbrew regulaminowi dlatego mam nadzieje, że poniesie on jakieś konsekwencje.

Oczywiście ‘nie pchałbym się na siłę’ do autobusu, gdyby był pełny od pasażerów i mógłbym pogorszyć komuś komfort jazdy – przeszedłbym się wtedy te 6km do domu, co niestety uczyniłem – jednak w przypadku tej linii przepełnienia nie występują. W autobusie wtedy było kilka osób, żadnych wózków czy to dziecięcych**, czy inwalidzkich. Więc nie widzę problemu, jaki widział kierowca w tamtym momencie.

Rower nie był nijak zabłocony, jestem również schludną osobą – kierowcy często wpuszczają tzw. ‘meneli’, którzy są moim zdaniem większym problemem od roweru z przebitą oponą – więc i tutaj uważam, że nie występował problem. Oczywiście autobus był również przystosowany do przewożenia przynajmniej dwóch wózków inwalidzkich – w razie potrzeby bez żadnych problemów bym wysiadł z rowerem ustępując potrzebującemu miejsce.

Przez ostatnie 4 lata, miesiąc w miesiąc, byłem skazany kupować wasz bilet miesięczny S2 ulgowy, aby móc dojechać do szkoły. Prawdopodobnie przez najbliższe 5 lat również będę musiał go kupować, aby dostać się na uczelnię, więc jestem jakby ‘stałym klientem’ i jakoś was opłacam.

Nie życzę sobie takiego traktowania szczególnie w sytuacjach gdy cała decyzja pomocy klientowi zależy od aktualnego kaprysu kierowcy i jak napisałem wcześniej: mam nadzieje, że kierowca poniesie jakieś konsekwencje.

I jeszcze kilka wyjaśnień:

* – 5 krotność ceny biletu jest moim zdaniem ceną trochę zbyt przesadzoną. Wielu ludzi przewozi torby, wózki i podobne rzeczy, które mogą być podobnych wielkości jak rower (czy nawet większe) i jakoś kierowcy nie robią z tego problemu, więc czym takim różni się rower, że jego przewiezienie jest niemożliwe?

** – W regulaminie widnieje informacja, że wózki dziecięce powinny być złożona podczas przewożenia – chyba do dzisiaj nie spotkałem nikogo, kto się stosuje do tego punktu – czemu kierowcy nie reagują?!

A ostatnią rzeczą o jaką chcę zapytać: Kiedy w końcu nowa wersja strony dla urządzeń mobilnych? Pisałem zapytanie o to miesiąc temu.

Pozdrawiam, liczę na odzew.

Dexterxx®

Tagi: , , ,

Komentarze 3 komentarze

Zapomniałeś dodać, że nie zostałeś wpuszczony z dwoma rowerami (jeszcze moj) ^^

Co nie zmienia faktu, że nawet z jednym nie zostałem wpuszczony…

Odzewu brak do dnia dzisiejszego. Jeszcze na necie wyczytałem, że ludzie się na E-3 skarżą i skargi piszą, bo się spóźnia.. 15 minut – odpowiedzieli na to. No kurwa!

Człowieku, ty miałeś przynajmniej rower. Takich Gburów, Chamów i wrednych kierowców jacy pracują w Jastrzębskim PKM-ie ( nie dotyczy
to Pań kierowców, które są przeciwieństwem) to nie spotkałem w żadnym
polskim mieście. Jak widzę jak ci PANOWIE się zachowują na przystankach i podczas jazdy to wstyd mi się przyznać, że też jestem kierowcą autobusu. Celowe zamykanie drzwi starszym pasażerom ” przed nosem ” to chyba ich motto życiowe. Nie wszyscy pasażerowie wiedzą że podczas wsiadania czy wysiadania sami mają otwierać drzwi i tak stoją zdezorientowani a PAN KIEROWCA celowo nie daje „pozwolenia na pulpicie” Ja to oceniam tak : Panowie, jesteście zakompleksionymi homoseksualistami i wstyd wam że Panie, które ratują wizerunek tej firmy pomimo że to „męski zawód” wykonują go o niebo lepiej od Was.
Mam nadzieję, że jak już MZK ogłosi upadłość to w żadnej firmie nie dostaniecie pracy. Szczególne ukłony dla kierowcy wozu MAN nr boczny 213 ( łysy w okularach z dużą nadwagą – wyjątkowa świnia )
PS. tylko nie idźcie prosić o pracę do firm międzynarodowych bo turystyka padnie.

Skomentuj