Letni chamski biznes

3

Każdy chyba już nie raz narzekał na panujące wokół ciepło. Kto nie ma wiatraka, ten ma ciężko. Cóż. Czemu nie poszukać jakiegoś na Allegro?

Nie ukrywam. Od tygodnia poluje na tani, duży wiatrak, który postawiłbym sobie w pokoju na pełnej prędkości skierowany w moją stronę. Gdzieś półtora tygodnia temu widziałem świetną ofertę. Za 70zł (przesyłka wliczone) były dwa spore wiatraki do kupienia. I oferta tak stała z jeden dzień przynajmniej. Sporo chętnych było. Dodatkowo kurier – praktycznie ulga na następny dzień. A drugi wiatrak odsprzedałbym komuś czy postawił gdzieś indziej w mieszkaniu. Czegoż więcej chcieć? W końcu dość tanio wychodziło w porównaniu do teraz… Większy wiatrak – jakaś dolna cena: 69,99zł. Wy gnoje! Czemu wtedy nie skorzystałem!?

Krew zalewa jakie to różne rzeczy się na Allegro dzieją. Wielu ludzi narzekało na puste przepychanie swoich aukcji przez fikcyjne konta swojej konkurencji. Dziś też coś brzydkiego zobaczyłem. Ktoś nieco taniej postanowił sprzedać sporą ilość dużych wentylatorów – za 49zł. Rozeszły się w ciągu kilku godzin. A najbardziej wkurwia mnie to, że pojawiają się pajace które kupią 20, 50.. sztuk i zaczną je opychać za symboliczne ’69zł’.

Eh. Ja chce zaznać ulgi w te upalne dni! Chyba do zimy poczekam, gdzie takie wentylatory chińskie o faktycznej wartości góra 2 złotych będą kosztowały na aukcjach 25 złotych. Cóż, takie życie.

Tagi: , , , ,

Komentarze 3 komentarze

Co cię denerwuje? Że ktoś ma głowę do interesu? Czego oczekujesz? Gospodarki centralnie sterowanej z odgórnie narzuconymi cenami? Popyt przewyższa podaż, ceny rosną. Ogarnij się.

Wylewam tylko swoje żale, bo mi za ciepło ;-P

Zamiast wylewac zale trzeba bylo kupic jak pojawila sie aukcja tania…
Albo pomyslec o zakupie wiatraczka gdy nie bylo takich upalow…
To za normalna cene bys kupil.. :)

Rownie dobrze moglbys narzekac na cene truskawek zima – tez drogo :)

Link wymoderowany

Skomentuj