AlphaFemale – o przeświadczeniach

2

Sporo czasu ostatnio spędzam przy czytaniu różnych książek, najczęściej jakieś związane z psychologią. Czytając AlphaMale AlphaFemale Mateusza Grzesiaka natknąłem się na bardzo ciekawą i jakże prawdziwą treść, którą śmiem zacytować.

… Nie, faceci są jednak wszyscy tacy sami i nie ma co zawracać sobie nimi głowy. Kilka miesięcy psychicznej rekonwalescencji i Karina znów chodziła wesoła po ulicach, z kolejną obietnicą, że będzie sama do końca życia… Ale wtedy, gdy była na kawie u znajomych, pojawił się Marek… A on przecież jest inny!

Jak sądzisz, ile kobiet żyje w przeświadczeniu, jacy są faceci? Podobno zależy nam tylko na seksie, jesteśmy strasznie prości w obsłudze (tylko jedna wajcha), głupi emocjonalnie i nie widzimy świata poza piłką nożną i krótkimi spódniczkami. Dlaczego więc to nie wystarczy w związku? Może dlatego, że społeczne stereotypy postrzegania mężczyzn są tyle samo warte, co średniowieczne przeświadczenie, że świat leży na siedmiu krokodylach i dwóch żółwiach. Czasem fajny tyłek do za mało i bez wiedzy o dynamice kryteriów ciężko jest być z kimś na dłużej.

Treść oryginalna – Mateusz Grzesiak, AlphaMale AlphaFemale – str 16,17

Polecam wszystkim facetom książkę, którzy narzekają jak ja na samice wokół. Jest przyjemnie i konkretnie pisana, świetnie zaadresowana do płci brzydkiej. Niestety ktoś mi podkradł jedyny egzemplarz w empiku, w którym przesiaduję, więc wziąłem się za AlphaFemale, jednak nie przypadło mi tak do gustu. Fix: ten akapit polecał AlphaMale,… ale AlphaFemale też jest spoko ;).

Aktualizacja 2010-03-13 17:36

Ale gafę strzeliłem. Cytat pochodzi z książki kierowanej do kobiet – dzisiaj to dopiero zweryfikowałem wracając do empiku… Mimo wszystko polecam ;-)

Aktualizacja 2012-12-21 13:20

Ostatnio natknąłem się na nową książkę Mateusza Grzesiaka – AlphaHuman – wstępnie wyczytałem z niej, że napisanie AlphaMale i AlphaFemale było nieporozumieniem i że autor „zmądrzał” i zmienił się.

Książkę praktycznie od razu odstawiłem na półkę, bo zalatywała tym (moim zdaniem „niewłaściwym”) czymś.

Tagi: , , , , , ,

Komentarze 2 komentarze

[…] : Ogólnie informatycznie, Developersko, życiowo i w każdej innej formie | feat. Robax blog.dexterxx.pl/…/30/alphamale-o-przeswiad… Pokaż reakcje /* */ inne strony z tej witryny + obserwuj co […]

[…] „Psychologia społeczna” E. Aronson, T. D. Wilson, R. M. Akert. Polecam, jak chociażby Alpha-Male/Female niegdyś cytowane ;-).Podobno podobne posty:AlphaFemale – o przeświadczeniachRodzice […]

Skomentuj