W planach – Internetowe CV

0

Mamy czasy, jakie mamy, gdzie co podanie o pracę wypadałoby (trudno, aby nie) składać swoje CV. Sporo informatyków i osób z branży decyduje się na właśnie taki – internetowy – życiorys zawodowy. Dobry sposób pokazania swojej kreatywności, umiejętności i jakaś odmiana dla typowego papierka. Trochę reklamy, kilkadziesiąt osób je zobaczy no i praktycznie praca murowana! Teraz jeszcze trzeba zrobić jakieś ciekawe CV! Nie, w tym poście nie będzie żadnego tutorialu. Może wkrótce.

Było już kilka, kilkadziesiąt osób, które w jednej chwili dostały boom na swoje CV (komuś się spodobało, pokazał to na jakimś portalu, forum czy gdzieś), setki, tysiące odsłon, chwalenie przez wszystkich i w jednej chwili znajowała już się jakaś przyjemna oferta pracy – o tak! Pracodawca sam się zgłosił! Trzeba najpierw (czyli, zanim to nastąpi) pokazać się z jakiejś świetnej strony.

Nie zależy mi jeszcze na pracy. Na pewno nie teraz, kiedy kończę szkołę. Jednak w planach mam stworzenie sobie jakiegoś takiego CV (pewnie będzie pod cv.dexterxx.pl). Z pewnością nie odniosę sukcesu jak inni (jak zwykle, pesymizm), ale co mi szkodzi pokazać niektóre umiejętności w praktyce? Trzeba jeszcze ustalić, jak można wiele umiejętności, które ciężko połączyć, upchać w jedną całość. Jak się za to zabiorę, to prawdopodobnie pojawi się jeszcze jakiś mój tok tworzenia. Pewnie będzie sporo wzorowania się na innych, bo moje umiejętności twórcze są na katastrofalnym poziomie :-(

Jednak trzeba być dobrej myśli. Kto wie, może kiedyś (jeśli wszystkie pesymistyczne wizje świata się nie spełnią) większość ludzi na ziemi będzie posiadało swoje własne osobiste CV, udostępnione gdzieś na jakimś serwerze z wyjątkową, własną domeną? A może po prostu czas pomyśleć o wprowadzeniu standardu dla życiorysu, domeny typu nazwiskoimie.cv? Czas pokaże ;-)

Tagi: , , , ,

Skomentuj